W dniach 18-28.10 w Jarnołtówku odbyły się Aktywizująco społecznie warsztaty międzypokoleniowe, w której udział wzięło 10 osób – młodzieży z naszego stowarzyszenia i Seniorzy z Domu Seniora „Złote Borki” w Jarnołtówku. Całość zadania sfinansowana została przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON. W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować Samorządowi Województwa Opolskiego za zaufanie i przekazane nam środki finansowe, dzięki którym te Warsztaty mogły się odbyć.

To była wielka radość, mnóstwo doświadczenia i wiedzy zdobytej przez naszą młodzież oraz wiele niezapomnianych i dobrych chwil dla Seniorów z Jarnołtówka. Tak przez te 10 dni się ze sobą zżyliśmy, że gdy wyjeżdżaliśmy z Jarnołtówka Seniorzy nie potrafili ukryć swoich łez, a pożegnaniom nie byłoby końca, gdyby nie czas odjazdu. Dobrze było razem obu grupom i naszej młodzieży i Seniorom.

W ciągu tych wspólnie spędzonych 10 dni wiele się działo. Były wycieczki do Mleczarni w Oleśnie, Muzeum Fabryki Zapałek, na Jasną Górę. Było wspólne gotowanie, warsztaty plastyczne, dekorowanie domu oraz wiele czasu spędzonego na porządkowaniu jesiennego ogrodu. Pogoda dopisywała, było ciepło, jesiennie, po prostu „Złota Polska jesień”. Wieczory także spędzane były wspólnie na pokazie mody :-), na wspólnym graniu, śpiewaniu i tańcach. Nie ma więc co się dziwić, że jedni nie chcieli wyjeżdżać (nasza młodzież), a drudzy płakali na pożegnanie…

Może w jeszcze kiedyś uda się powtórzyć ten piękny czas?

A póki co – jeszcze raz bardzo dziękujemy Samorządowi Województwa Opolskiego za sfinansowanie tego zadania.

https://www.facebook.com/opolskiehttps://www.facebook.com/profile.php?id=100057813393416

Zapraszamy do fotorelacji z Warsztatów:

Poprzedni postNastępny post

Podobne posty

Twoja opinia