Razem możemy zmieniać świat

Działajmy wspólnie

Razem możemy wiele zmienić. Potrzebujmy Waszego młodzieńczego zapału, uśmiechu, radości, pomysłów. W zamian oferujemy nasz uśmiech i radość. Pamiętaj, jako Wolontariusz masz szansę zmienić swój i innych świat na lepsze!  

Ponieważ: „Jak się nie da, a bardzo się chce to… można”

Więcej Ludzi

większy wpływ

Jak w domino…  Jeden pociąga drugiego, drugi – trzeciego, trzeci – czwartego, i w końcu cały świat! Dzięki jednej osobie, która pociągnie za sobą innych – świat może być lepszym. Im więcej osób stanie w obronie słabszych, tym większy będziemy mieli wpływ, by słabszym i niepełnosprawnym żyło się lepiej, by byli szczęśliwi, radośni. 

      

Kogo szukamy

Każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy się rozejrzeć.
A może to właśnie u nas odkryjesz swoje talenty i umiejętności...?

01

Zajęcia z dziećmi i młodzieżą

Z jednym, wybranym dzieckiem lub z grupą. Zapraszamy na zajęcia muzyczne, taneczne i śpiewu. Bawimy się razem i bardzo lubimy jak są z nami Wolontariusze. Podpowiedzą jak dobrze wykonać zadanie, pomogą, czy też – po prostu – będziemy razem, i razem spędzimy fajny czas. Będzie nami miło, jak będziecie z nami tańczyć i śpiewać.

Może wybierzecie się z nami na występy?

Lubicie występować? A może gracie na jakiś instrumentach? – gorąco zapraszamy! Nie lubicie występować? – też serdecznie zapraszamy 🙂 Pomożecie rozłożyć plakaty, koszyki, rozdać instrumenty, zrobić zdjęcia, nagrywać i wszystko inne, co jeszcze przyjdzie Wam do głowy.

Lubisz chodzić na kręgle, do siłowni, do muzeum...?

Lubisz chodzić na kręgle, do siłowni, do muzeum, na mecz, na koncert, na zumbę, jeździć na wycieczki, obozy – to też Cię zapraszamy! Przyjdź, zorganizuj wspólne wyjście naszej młodzieży z Wolontariuszami. Pojedź na wycieczkę, obóz.

A jeśli lubisz maluchy?

One uwielbiają zabawy w bajlandiach! A ich rodzice chętnie by w tym czasie odpoczęli 🙂

02

Foto / wideo / grafika

Jeśli lubisz fotografować, nagrywać filmy – to właśnie na Ciebie czekamy! Potrzebujemy mnóstwo zdjęć – do kroniki, na stronę, do podziękowań, na kalendarze i kalendarzyki, do różnych prezentacji. Lubimy być fotografowani i nagrywani w prawdziwym fotograficznym studio i w plenerze. Już dwa razy nagrane przez naszych Wolontariuszy filmy wygrały w konkurach. Płyty z nagraniami naszych występów szybko się wyprzedały.  Sami też lubimy fotografować. Nasza Julka zdobywała nagrody w ogólnopolskich konkursach fotograficznych FOT-ON. Chętnie podpatrzymy i nauczymy się od Ciebie.  A może masz jeszcze inny pomysł? Przyjdź i zrealizuj!

Zajmujesz się grafiką komputerową?

Pomóż nam dotrzeć do większej grupy ludzi. Zaprojektuj plakaty, podziękowania, kalendarz, zakładki, a może jeszcze coś innego? Np. cukierki krówki, czekolady… Nie musimy mieć wszystkiego. Wystarczy na początek jedna rzecz.

03

Fundraising

Fundraising, czyli proces zdobywania funduszy dla Stowarzyszenia. W jaki sposób? Każdy! Każdy jest dobry.

Można za pomocą Internetu, wpisów, postów, maili, filmików, założenia zrzutki, sklepiku internetowego, czegokolwiek. Można w realu. Może chcesz zorganizować kiermasz, loterię, bal a może koncert na rzecz Stowarzyszenia? Możesz też pomóc w kolportażu kalendarzyków, by zachęcać ludzi do wpłacenia 1% podatku, sprzedaży kalendarzy biurkowych. Albo cokolwiek innego przyjdzie Ci do głowy. Każdy pomysł ma znaczenie. Ty pomagasz nam – i wspólnie my pomagamy dzieciom.

04

Własny pomysł

Co jeszcze możemy wspólnie zrobić?

A może chciał(a)byś to zrobić sam(a)? Wszystko się liczy, każdy pomysł ma znaczenie.

Przyjdź, niech świat dzięki Tobie staje się lepszy a dzieci szczęśliwsze!

Twoje korzysći

Co zyskujesz

Wolontariat w Stowarzyszeniu TRISO to wiele korzyści i ciekawych możliwości dla Ciebie:

  • niesiesz radość i uśmiech podopiecznym TRISO
  • dzielisz się swoimi umiejętnościami, doświadczeniem
  • pomagasz słabszym
  • poznajesz innych młodych ludzi, którzy także uwielbiają pomagać
  • realizujesz ciekawe pomysły
  • twórczo się rozwijasz
  • zdobywasz wiedzę, umiejętności i doświadczenia
  • wyjeżdżasz na letnie obozy
  • uczestniczysz w imprezach jak Andrzejki, Mikołajki, wycieczki, wyjścia do kina
  • możesz uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez specjalistów: logopedów, psychologów, pedagogów, fizjoterapeutów

Włączysz się do działania?

Koordynator wolontariatu:
Sabina Szczęsny