Projekty finansowane lub dofinansowane z PFRON, budżetu państwa lub Unii Europejskiej

Zapraszamy członków Stowarzyszenia TRISO do zgłaszania chęci uczestnictwa w zajęciach terapeutycznych w ramach projektu „W drodze po samodzielność”.

Wypełniony formularz należy dostarczyć do Biura Stowarzyszenia (aktualne godziny pracy dostępne w dziale Kontakt — kliknij tutaj).

Stowarzyszenie TRISO zastrzega możliwość unieważnienia naboru w przypadku nieotrzymania środków finansowanych z PFRON.

Przed nami ostatnia sobota marca i już dziś serdecznie zapraszamy Panów na naszą budowę. Zaczynamy, jak zwykle od godziny 9.00 i od 9.00 będziemy na Was czekać.

W ubiegłą sobotę było 7 Panów: Jerzy, Józef, Piotr, Konrad, Marian, Wiesław i Zbigniew. Ależ znowu wielki kawał roboty za nimi. Czegóż oni nie robili? Zresztą popatrzcie sami! Sporo czasu i dobrych umiejętności potrzeba było, by powalić betonowy słup, który stał na granicy naszej działki. Ale co to dla Nich? Nawet gruby stalowy wewnętrzny pręt potrafili przeciąć. Co za radość i satysfakcja, gdy można było postawić nogę na zwalonym słupie. Panie! Brawo! Jesteście Wielcy!

W skromnym podziękowaniu – p. Prezes przyniosła „talony” na zajęcia. Chociaż w ten sposób możemy naszym wspaniałym Ojcom i jednemu Dziadkowi – wyrazić naszą wdzięczność. Bardzo dziękujemy, że w kolejną sobotę byliście Panowie na budowie.

Dziękujemy też bardzo p. Ani, mamie Natalki za bardzo dobre kanapki. Tylko… prosimy o więcej, bo przy pracy to i apetyt spory 🙂

P. Józek tak napisał: ” te ściany …majstersztyk. Takie perełki należy eksponować” .

Tak, tak wszystkich serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę od godziny 9.00. Będzie można nie tylko podziwiać i oglądać, ale też podpatrzyć i nauczyć się robić tak gładkie ściany, jak pan Konrad, dziadek Mai. Ktoś by powiedział, że w piwnicy to przecież nie musi być tak ładnie i dokładnie… A w naszym Domu, dzięki takim Panom jak p. Konrad, Józef, Piotr, Wiesław, Marian, Jerzy, Roman i Zbigniew – nawet w piwnicy jest „Majstersztyk” 🙂 Panowie! – Dziękujemy !!!

Dziękujemy, że oprócz sobót przyjeżdżacie też w tygodniu, po pracy, albo w dniu wolnym, w czasie gdy moglibyście odpocząć lub gdzieś indziej zarobić. A jednak jesteście tutaj, dla nas, dla naszych kochanych dzieci. Dziękujemy! Doceniamy! Nie zawsze przecież liczy się tylko kasa…

Wszystkich innych panów zapraszamy! Dla każdego znajdzie się jakieś zajęcie, jakaś praca. A przy okazji można się wiele nauczyć. Zupełnie za darmo ! Zdobyte umiejętności i wiedzę można wykorzystać w swoim domu czy pracy. Zabłysnąć przed żoną, teściową a może szefem 🙂 ZAPRASZAMY!

O kanapki na zmianę dbają Panie: Ania i Rozalia. Bardzo dziękujemy! Zapraszamy inne panie. Nie muszą być tylko kanapki. Można przynieść coś słodkiego, ciepłego. Panowie wszystko lubią i chętnie zjedzą coś innego 🙂

W ubiegłym tygodniu zostały też zmontowane meble do łazienki na piętrze oraz w najmniejszym pomieszczeniu do terapii indywidualnej. Trwają prace ziemne, równanie terenu, układanie kostki brukowej, przygotowania do montażu ogrodzenia.

No to zapraszamy już do galerii i podziwiania ( na razie tylko wirtualnie, w sobotę w realu 🙂 ) piwnicznych ścian przygotowanych przez p. Konrada. Popaczcie też na p. Józka – jak ma ustawioną drabinę i w jakiej niekomfortowej pozycji pracuje.

Kolejna sobota za nami i następna już szybko się zbliża 🙂

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę na budowę, jak zwykle będziemy na Państwa czekać.

W ubiegłą sobotę, 25 lutego- było 7 Panów: Konrad, Jerzy, Piotr, Józef, Marian, Wiesław i Zbigniew – ze stałej Ekipy. Tym razem, mimo nienajlepszej pogody- większość prac prowadzona była na zewnątrz. Teren został przygotowany do postawienia nowego ogrodzenia. Zostały usunięte dwa słupy, które stały na granicy naszej działki, podparta ta część, która została oraz usunięto stare ogrodzenie od strony ogrodu.

Firmy kontynuowały prace ziemne, została już ułożona część kostki brukowej na podjeździe i przy wejściu do budynku, a pomieszczenie pod piwnicą otrzymało nowy regał.

Po ciężkiej pracy – zasłużony odpoczynek przy kawie i kanapkach, które w tą sobotę przygotowała Pani Rozalka. Były przepyszne i wszystkie zjedzone 🙂 Bardzo dziękujemy! Zapraszamy kolejne panie do przygotowania posiłku dla panów.

1 marca, po 25 latach pracy w Urzędzie Marszałkowskim – Pani Dyrektor Karina Bedrunka, szefująca Wydziałowi Funduszy Unijnych w samorządzie województwa odchodzi z pracy.

To dla nas wyjątkowo smutna wiadomość, bo Pani Dyrektor od wielu lat niezwykle życzliwie wspierała nasze Stowarzyszenie. Zawsze otwarta i chętna do pomocy, mimo rozlicznych obowiązków- zawsze miała dla nas czas, wspierała dobrą radą i konkretnymi podpowiedziami. To dzięki jednej z takich podpowiedzi, napisaliśmy po raz drugi wniosek o dofinansowanie z funduszy europejskich i tym razem Komisja Konkursowa przyznała nam fundusze na remont naszego Domu. Dzięki tym funduszom nasze marzenia o własnym Domu już niedługo staną się rzeczywistością.

Pani Dyrektor zaszczyciła nas swoją obecnością na ostatnim, VII Karnawałowym Balu TRISO. W 2017r. przesłała swoje cudownie uśmiechnięte zdjęcie w kampanii z zaproszeniem na Światowy Dzień Zespołu Downa. W maju 2022r. zaprosiła p. Prezes do panelu dyskusyjnego, a nasze Stowarzyszenie do udziału w spotkaniu z p. Prezydentową Jolantą Kwaśniewską w opolskiej Filharmonii. To Pani Dyrektor wymyśliła „Opolskie Ambasadorki UE” i jedną z nich mianowała naszą p. Prezes. W międzyczasie jeszcze wiele razy się spotykaliśmy, rozmawialiśmy, wspominali i marzyli.

Szanowna Pani Dyrektor ! – z całego serca za wszelkie dobro BARDZO DZIĘKUJEMY!

I życzymy dalszych sukcesów, satysfakcji, powodzenia i radości. Do zobaczenia na uczelni i w TRISO.

1 2 3 6