Projekty finansowane lub dofinansowane z PFRON, budżetu państwa lub Unii Europejskiej

Już prawie to mamy! Nasz nowy DOM!

Już coraz mniej dzieli nas od dnia, gdy uroczyście i oficjalnie zostanie oddany nasz DOM – Centrum Aktywności i Rehabilitacji Dzieci z Trisomią 21 do użytku i kiedy będą się mogły zacząć odbywać w Domu zajęcia, terapie, zabawy, zabrania i mnóstwo innych spotkań.

W imieniu wszystkich dzieci i dorosłych z Trisomią 21 – z całego serca DZIĘKUJEMY tym wszystkim z Państwa, którzy czują tą ogromną presję czasu i odpowiedzialność, by z wszystkim zdążyć. To już nie tylko „Męskie soboty”, ale CODZIENNIE, nawet w niedzielę – na budowie niemal od samego rana zjawia się grupa osób – pań i panów. Panie sprzątają, myją, szorują i układają, panowie kończą męskie roboty na zewnątrz i wewnątrz, porządkują, montują szklarnię.

Szczególnie gorąco dziękujemy Pani Ani- mamie Natalki, która nie tylko sama prawie codziennie jest na budowie, ale jeszcze zmobilizowała całą grupę pań do pomocy. To Pani Karolina (mama Leosia), ze swoimi rodzicami, Pani Roksana (mama Filipa), Pani Ola (mama Kasi), Pani Aneta z córką (mama Poli, tej samej, której tato Józef od rana do późnego wieczora kilka razy w tygodniu jest ostatnio na budowie) i jeszcze Pani Agnieszka ( mama Mai, tej której dziadek Konrad i tato Piotr też bardzo często są na budowie). To także pani Julia (mama Ewy), która często przyjeżdża ze swoim mężem – Jerzym, nawet w niedzielę, Pani Iwona, Teresa i Kasia, a wczoraj, tzn. we wtorek po południu dołączyła do tych wszystkich mam – jeszcze pani Ewelina, nasza dobra znajoma i Wolontariuszka od pani dr Teresy P-S.

Drogie Panie! – Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy! Codziennie po południu od godziny 15.00 na budowie jest pan Zbigniew, tato Emilki – czeka na Was 🙂

Nie sposób w tym miejscu jeszcze nie wspomnieć o naszych wspaniałych Panach. Tutaj ekipa się nie zmienia i wciąż przychodzą Ci sami panowie: dwóch Piotrów, Konrad, Marian, Wiesław, Jerzy, Roman, Zbigniew. Przyjeżdża też ponad 90 km (!) pan Krzysztof (tato Kamila) , p. Józef (tato Poli) pociągiem z Krapkowic i p. Bartek z Wrocławia. Panowie! Bardzo Wam dziękujemy!

W czwartek, 28.09 – zapraszamy WSZYSTKICH na wielkie i ostateczne sprzątanie.

W sobotę 7 października o godzinie 12.00 – Uroczyste Otwarcie Domu dla wszystkich z TRISO. Małych i dużych, całych rodzin. Zapraszamy też naszych Terapeutów, Asystentów i Wolontariuszy.

Tydzień wcześniej, 30.09 – odbędzie się oficjalne otwarcie Domu z władzami regionu. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc – wejście tylko dla zaproszonych gości, z imiennymi zaproszeniami.

Plakat, który zaprasza na otwarcie 7 października przygotowała Emilka na zajęciach komputerowych z p. Irkiem. Jak Wam się podoba? Bo nam bardzo ! No to szykujcie się już na sobotę, 7 października! A wcześniej oczywiście na sprzątnie – 28.09 🙂

Równo 3 tygodnie pozostały do oficjalnego otwarcia naszego Centrum.

ZAPRASZAMY! Wszystkich do… POMOCY.

Nie tylko w soboty. ale CODZIENNIE! od godziny 15 do 20.00 zapraszamy, by wpaść choćby na chwilę i pomóc. Złożyć szklarnię, powiesić akcesoria w toaletach, szafki, lustra w gabinetach i tablice dla dzieci, zamontować rolety w oknach, umyć okna, zabawki, podłogi, szafki. Przenieść meble na swoje miejsca. Powybierać gruz i kamienie z ziemi, posiać trawę przed domem, czy nawet przyjechać tylko po to, by podlać trawę, która jest już posiana i posadzone kwiatki.

Nasi Panowie w tym tygodniu byli niemal codziennie, od rana do wieczora w upale porządkowali teren przed domem, układali mur od strony sąsiada, kończyli elektrykę podłączali klimatyzację i wodę. Na prawdę bardzo dużo w tym tygodniu robót zostało wykonanych.

Dziękujemy bardzo wszystkim Panom: Józefowi (był codziennie od 8 – 18.00), Piotrowi, który nie tylko na budowie, ale załatwił też w tym tygodniu mnóstwo dokumentów w różnych instytucjach, niezbędnych do odbioru Domu. Dziękujemy Panom: Jerzemu, Konradowi, Marianowi, Bartkowi, Wiesławowi i Zbigniewowi.

Gorąco zapraszamy wszystkich! Choćby na godzinę, dwie. Pracy naprawdę, zwłaszcza tej prostej i porządkowej jest jeszcze sporo.

Za sobotnie kanapki dziękujemy Paniom – Wolontariuszkom od dr Teresy, i p. Asi, mamie Szymona.

W pierwszą sobotę września, już od godziny 8.00 na placu przed naszym domem było kolorowo i wesoło. Jeszcze ostatnie przygotowania, układania, i kilka stoisk od godziny 9.00 czekało na mieszkańców dzielnicy Nowa Wieś Królewska – naszych nowych sąsiadów. Mamy Natalki i Emilki B. – przygotowały stoliki z zabawkami, książkami, ubraniami, różnymi pomocami. Pani dr Teresa ze swoimi cudownymi Wolontariuszkami przygotowały kolejne stoliki: z kawą i herbatą, ciasteczkami i ciastami, biżuterią, książeczkami i grami. Niezastąpiona Pani Iza i p. Krzysztof zapewnili wspaniałą oprawę muzyczną, a nad wszystkim czuwała i pilnowała – dr Teresa. Pogoda była piękna, było ciepło i słonecznie (niektórzy nawet się trochę spalili 🙂 , humory też dopisały i mnóstwo chęci do zabawy. Przyszli nasi sąsiedzi, pogadali, wypili kawę, kupili trochę zabawek, krzesełka, stoliki. Odwiedziła nas także p. Ewa – „stara”, dobra znajoma, jeszcze z czasów spotkań w Szkole Medycznej (oj, kiedy to było…) i kupiła mnóstwo różnych rzeczy, które ledwie do auta się zmieściły.

Gdy my bawiliśmy się i tańczyli, pili kawę i herbatę – niezmordowani panowie w tym czasie pracowali w drugim kącie placu, wyrównując ziemię, przygotowując plac pod plenerową siłownię. Była też p. Kasia, mama Adasia, która przyjechała aż z Brzegu i która pracując w pocie czoła od rana do późnego popołudnia -wyszorowała całą kalkę schodową. Panom i Pani Kasi- gorąco dziękujemy!

Widać było, jak bardzo nasza stowarzyszeniowa młodzież się za sobą stęskniła, jak wiele miała radości z bycia razem i wspólnej zabawy. Podobało się im w nowym domu i z wielką radością, ustawiając się w kolejce podlewali świeżo posianą kilka dni wcześniej przez p. Bartka – trawę.

DZIĘKUJEMY! Wszystkim, którzy przyszli na nasz „pchli targ- garażową wyprzedaż”. Szkoda, że było nas tak mało i że tak mało przyszło naszych sąsiadów.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego dnia. Paniom Wolontariuszkom dr Teresy także za przygotowanie kanapek dla panów. Trochę rzeczy udało się nam sprzedać, a to był nasz cel- by opróżnić nasze kartony i zrobić miejsce na nowe rzeczy, przy okazji zdobyć trochę funduszy.

Zostały nam zabawki, ubranka, pluszaki, książki- jeśli ktoś z Państwa chciałby to zabrać, lub miałby komu przekazać – to zapraszamy na Jagiellonów 53. (tel. 500 611 595)

Ostatnia sobota sierpnia i ostatnia przed spotkaniem z sąsiadami na „Pchlim targu” -2 września.

Zapraszamy więc bardzo serdecznie, jeszcze dziś, 26 sierpnia od godziny 9.00 na kolejną Damsko-Męską sobotę w budynku przy ul. Jagiellonów 53. Czekamy na KAŻDEGO! Szczególnie tych, którzy do tej pory nie byli jeszcze ani raz. Najwyższy czas !

Czas nieubłaganie pędzi do przodu, na 30.09 zaplanowano oficjalne otwarcie, a my jeszcze trochę daleko w polu… Dlatego tym bardziej dziękujemy tym wszystkim, którzy mimo upałów i wakacji przyjeżdżają na budowę nie tylko w soboty. To Panowie, na których zawsze można liczyć: Piotr, Marian, Konrad, Jerzy, Bartosz i Zbigniew. To także Pan Antoni (tato Piotrka), który przywozi na budowę piasek, kamienie, który służy dobrą radą i doświadczeniem. Panowie! Za poświęcony czas i siły, za pracę w tym okropnym upale i duchocie, w pocie czoła, za Wasze zrozumienie i dobroć – z całego serca: DZIĘKUJEMY!

O kanapki na budowie zadbała ostatnio pani Ani – mama Natalki. Także i dziś kanapki przyjadą z Ozimka , od p. Ani. Gorąco dziękujemy!! I nieustannie zachęcamy inne panie do zgłaszania się i przygotowania posiłku dla panów.

We wtorek, 29.08 na godzinę 17.00 zapraszamy wszystkich Asystentów biorących udział w aktualnym programie dofinansowanym przez PFRON pn.: ” Zgrany duet” .

Zebranie odbędzie się w nowej siedzibie Stowarzyszenia, tj. w Opolu, ul. Jagiellonów 53 (dzielnica: Nowa Wieś Królewska) i dotyczyć będzie nowych zasad rozliczania, przedstawienie nowego Koordynatora zadania oraz inne sprawy organizacyjne.

Obecność na zebraniu proszę potraktować jako obowiązkową.

Ew pytania proszę kierować do Pani Prezes: tel. 500 611 595.

1 2 3 11