Projekty finansowane lub dofinansowane z PFRON, budżetu państwa lub Unii Europejskiej

Z ogromną radością informujemy, że złożony do ROPS wniosek o dofinansowanie pn. : „Aktywizująco społecznie warsztaty międzypokoleniowe” – został rozpatrzony pozytywnie i uzyskaliśmy wnioskowane dofinansowanie. Warsztaty będą w całości finansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON i odbędą się jesienią br w Domu Seniora w Jarnołtówku. W warsztatach weźmie udział 10 osób, młodzieży z trisomią 21 ze Stowarzyszenia oraz seniorzy – pensjonariusze Rezydencji dla seniorów ” Złote Borki” w Jarnołtówku.

Zgłoszenia chętnych na warsztaty przyjmowane są do dnia 19.08.2022r. drogą elektroniczną: kontakt@triso.eu lub sms pod nr tel. 500 611 595. O zakwalifikowaniu na warsztaty decydować będzie data zgłoszenia oraz zaangażowanie rodzica w życie Stowarzyszenia.

https://www.facebook.com/opolskie https://www.facebook.com/profile.php?id=100057813393416

Informujemy, iż TRISO – Opolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21 ogłasza nabór beneficjentów ostatecznych do projektu pn.: „Pomocna dłoń 2″ – asystencja osobista wsparciem osób niepełnosprawnych intelektualnie z trisomią 21” współfinansowanego ze środków PFRON w ramach realizacji zadań zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

Projekt realizowany będzie w okresie: 25.05.2022 – 31.03.2023 r. Skierowany jest do 10 osób niepełnosprawnych z trisomią 21 – z orzeczoną niepełnosprawnością intelektualną lub niepełnosprawnością sprzężoną (w tym z niepełnosprawnością intelektualną) z terenu województwa opolskiego. Zgodnie z założeniami projektu, przewiduje się nabór 6-ciu beneficjentów pełnoletnich (powyżej 18 roku życia) i 4 beneficjentów – dzieci i młodzież.

Głównym celem projektu jest wsparcie rozwoju aktywności, sprawności i zaradności celem przygotowania i wspomagania niezależnego życia osób niepełnosprawnych z Trisomią 21.
Przewiduje on zapewnienie wsparcia osobom niepełnosprawnym w postaci asystenta osoby niepełnosprawnej. Usługa asystenta osoby niepełnosprawnej (AON) będzie miała charakter zindywidualizowany, uwzględniający wiek beneficjenta, sytuację rodzinną, stopień niepełnosprawności oraz indywidualne potrzeby i priorytety w zakresie wsparcia.
Wsparcie asystenta ma umożliwić beneficjentom zwiększenie indywidualnej aktywności i zaradności, rozwój umiejętności samoobsługi, rozwój umiejętności społecznych i polepszenie komunikacji ze światem zewnętrznym, co w konsekwencji doprowadzi do zwiększenia samodzielności osób niepełnosprawnych z trisomią 21.

Koordynatorem projektu jest pani Mariola Kozów, nr telefonu: 733942982.

Aż trudno w to uwierzyć, że w najbliższą sobotę, 2 kwietnia panowie, którym zależy na powstaniu Centrum Aktywności i Rehabilitacji Osób z Trisomią 21- spotkają się na budowie już po raz trzydziesty. Gorąco i serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób angażują się, poświęcając swój czas i siły dla naszych dzieci.

Szczególne podziękowania kierujemy do tych Panów, którzy czując odpowiedzialność za powstanie DOMU – są niemal w każdą sobotę, a często także jeszcze dodatkowo w tygodniu, po pracy, po innych obowiązkach. Gorące podziękowania ślemy więc do Panów: Konrada, Jerzego, Romana, dwóch Piotrów, Wiesława, Mariana i Zbigniewa. To stała EKIPA, na którą zawsze można liczyć! W sobotę, 26 marca przygotowywali miejsce na przywiezienie pisaku, kontynuowali prace w pomieszczeniu pod tarasem, odkopywali mury, poprawiali kafle i z dachu (!) sprawdzali drożność kominów. W poniedziałek p. Antoni (tato Piotrka) przywiózł całą ciężarówkę piasku – ogromnie dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy też Paniom, które zadbały o posiłek na budowie. Są to Panie: Iwona, Anna, Henryka, Urszula, Julia, Ewa oraz p. Prezes. Pani Rozalii, która dwa razy sama z siebie, choć nie było jeszcze „Sobót dla Pań”- przyszła, by umyć okna, podłogi, wyszorować schody – również bardzo serdecznie dziękujemy.

Wszystkim Panom i Paniom, którzy choć raz byli na budowie, szczególnie Przyjaciołom p. dr Teresy Poleszuk – Spakowskiej z serca dziękujemy!

W ubiegłą sobotę, zgodnie z ustaleniami sprzed kilku miesięcy, odwiedziła nas grupa Wolontariuszy – pracownicy i kadra opolskiego sklepu Leroy Merlin. Wśród nich była sama Pani Dyrektor: Aleksandra B. oraz Kierownik Działu Serwisu i Usług – p. Beata Ch. Specjalnie do nas aż z Warszawy przyjechała p. Agnieszka Bolek- Prezes Fundacji Leroy Merlin. Byli też młodsi pomocnicy- Emma i Łukasz. Wszyscy pracowali ładnych kilka godzin i składali meble, które będą stanowiły wyposażenie świetlicy oraz skręcali szafki umywalkowe. Pracy było co niemiara, zobaczcie ile śrubek, wkrętów, podkładek i innych drobiazgów było dołączonych do jednej tylko szafki. Ale udało się! Szafki są już prawie gotowe. Pani Agnieszce, Prezes Fundacji Leroy Merlin, przedstawiliśmy nasze plany i potrzeby. Już teraz otrzymaliśmy bardzo wiele, a być może uda się dostać jeszcze więcej. Bardzo dziękujemy!

Zapraszamy wszystkich Panów w najbliższą sobotę, od godz. 9.00 będziemy na Panów czekać. Ucieszymy się każdym panem, który do nas dołączy!

Miłe panie prosimy o zgłaszanie chęci przygotowania posiłku na sobotę, 2 kwietnia. Potrzeba ok. 20 kanapek plus mile widziane niespodzianki 🙂 wg uznania -ok godz. 10.00-11.00. Zgłoszenia, najpóźniej do popołudnia w piątek do p. Marioli lub p. Prezes.

W sobotę, 26 marca dwie siatki kanapek, pyszne ciasto z owocami i słoik domowych ogórków przywiozła nam Pani Henia, mama Kasi. Bardzo serdecznie dziękujemy! Było pycha!

Kolejny Światowy Dzień Zespołu Downa za nami. To był bardzo szczęśliwy dzień. Otrzymaliśmy wiele serdecznych życzeń – za które bardzo dziękujemy. Ale to nie wszystko!

Bo właśnie akurat 21 marca – przyszła do nas wspaniała wiadomość o otrzymaniu dodatkowych Funduszy Unijnych na remont naszego domu. Tak bardzo się martwiliśmy, jak w dobie tak bardzo szalejących cen usług i artykułów budowlanych dokończyć remont? Baliśmy się, że zabraknie nam funduszy, że nie damy rady. A tu taka radosna wiadomość! Serdecznie dziękujemy Panu Marszałkowi Woj. Opolskiego- Andrzejowi Buła, Pani Dyrektor Departamentu Funduszy Unijnych – Karinie Bedrunka, Pani vice Dyrektor Funduszy Unijnych – Agnieszce Ślusarz oraz wszystkim przychylnym nam osobom za podjęcie decyzji i przyznanie nam dodatkowych funduszy. Teraz, jesteśmy już tego niemal pewni – dokończymy remont i wreszcie będziemy się cieszyć naszym nowym Domem.

Jakby tego było mało – to także 21 marca, w nasze Święto 🙂 – zadzwonił Pan Dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Opolu z zaproszeniem dla Wszystkich ! – na trzeci już Koncert z cyklu ” Wszystko zaczęło się od muzyki” . I wracając do tradycji (przerwanej przez pandemię) – znowu zebrane datki będą przekazane dla naszego Stowarzyszenia!. Już dziś bardzo serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz tym wszystkim, dzięki którym ten Koncert będzie mógł się odbyć. Was wszystkich – rodziców, terapeutów, rodziny, znajomych, przyjaciół, wolontariuszy – GORĄCO ZAPRASZAMY! Zarezerwujcie sobie piątkowy wieczór, 8 kwietnia. Wstęp wolny! Bezpłatne wejściówki można otrzymać w biurze stowarzyszenia lub przyniesiemy pod wskazany adres 🙂

Na koniec fotograficzne wspomnienia i jeszcze jedno podziękowanie – dla Centrum Seniora w Opolu za zaproszenie naszej młodzieży na turniej kręgli do „Szarej Willi”. Było nam bardzo dobrze, świetnie się bawiliśmy i cieszyli z wygranych. Bo każdy z nas wygrał, każdy zdobył medal 🙂 Dziękujemy!

1 2 3