Projekty finansowane lub dofinansowane z PFRON, budżetu państwa lub Unii Europejskiej

Informujemy, iż TRISO – Opolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21 ogłasza nabór beneficjentów ostatecznych do projektu pn.: „Pomocna dłoń 2″ – asystencja osobista wsparciem osób niepełnosprawnych intelektualnie z trisomią 21” współfinansowanego ze środków PFRON w ramach realizacji zadań zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

Projekt realizowany będzie w okresie: 25.05.2022 – 31.03.2023 r. Skierowany jest do 10 osób niepełnosprawnych z trisomią 21 – z orzeczoną niepełnosprawnością intelektualną lub niepełnosprawnością sprzężoną (w tym z niepełnosprawnością intelektualną) z terenu województwa opolskiego. Zgodnie z założeniami projektu, przewiduje się nabór 6-ciu beneficjentów pełnoletnich (powyżej 18 roku życia) i 4 beneficjentów – dzieci i młodzież.

Głównym celem projektu jest wsparcie rozwoju aktywności, sprawności i zaradności celem przygotowania i wspomagania niezależnego życia osób niepełnosprawnych z Trisomią 21.
Przewiduje on zapewnienie wsparcia osobom niepełnosprawnym w postaci asystenta osoby niepełnosprawnej. Usługa asystenta osoby niepełnosprawnej (AON) będzie miała charakter zindywidualizowany, uwzględniający wiek beneficjenta, sytuację rodzinną, stopień niepełnosprawności oraz indywidualne potrzeby i priorytety w zakresie wsparcia.
Wsparcie asystenta ma umożliwić beneficjentom zwiększenie indywidualnej aktywności i zaradności, rozwój umiejętności samoobsługi, rozwój umiejętności społecznych i polepszenie komunikacji ze światem zewnętrznym, co w konsekwencji doprowadzi do zwiększenia samodzielności osób niepełnosprawnych z trisomią 21.

Koordynatorem projektu jest pani Mariola Kozów, nr telefonu: 733942982.

Aż trudno w to uwierzyć, że w najbliższą sobotę, 2 kwietnia panowie, którym zależy na powstaniu Centrum Aktywności i Rehabilitacji Osób z Trisomią 21- spotkają się na budowie już po raz trzydziesty. Gorąco i serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób angażują się, poświęcając swój czas i siły dla naszych dzieci.

Szczególne podziękowania kierujemy do tych Panów, którzy czując odpowiedzialność za powstanie DOMU – są niemal w każdą sobotę, a często także jeszcze dodatkowo w tygodniu, po pracy, po innych obowiązkach. Gorące podziękowania ślemy więc do Panów: Konrada, Jerzego, Romana, dwóch Piotrów, Wiesława, Mariana i Zbigniewa. To stała EKIPA, na którą zawsze można liczyć! W sobotę, 26 marca przygotowywali miejsce na przywiezienie pisaku, kontynuowali prace w pomieszczeniu pod tarasem, odkopywali mury, poprawiali kafle i z dachu (!) sprawdzali drożność kominów. W poniedziałek p. Antoni (tato Piotrka) przywiózł całą ciężarówkę piasku – ogromnie dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy też Paniom, które zadbały o posiłek na budowie. Są to Panie: Iwona, Anna, Henryka, Urszula, Julia, Ewa oraz p. Prezes. Pani Rozalii, która dwa razy sama z siebie, choć nie było jeszcze „Sobót dla Pań”- przyszła, by umyć okna, podłogi, wyszorować schody – również bardzo serdecznie dziękujemy.

Wszystkim Panom i Paniom, którzy choć raz byli na budowie, szczególnie Przyjaciołom p. dr Teresy Poleszuk – Spakowskiej z serca dziękujemy!

W ubiegłą sobotę, zgodnie z ustaleniami sprzed kilku miesięcy, odwiedziła nas grupa Wolontariuszy – pracownicy i kadra opolskiego sklepu Leroy Merlin. Wśród nich była sama Pani Dyrektor: Aleksandra B. oraz Kierownik Działu Serwisu i Usług – p. Beata Ch. Specjalnie do nas aż z Warszawy przyjechała p. Agnieszka Bolek- Prezes Fundacji Leroy Merlin. Byli też młodsi pomocnicy- Emma i Łukasz. Wszyscy pracowali ładnych kilka godzin i składali meble, które będą stanowiły wyposażenie świetlicy oraz skręcali szafki umywalkowe. Pracy było co niemiara, zobaczcie ile śrubek, wkrętów, podkładek i innych drobiazgów było dołączonych do jednej tylko szafki. Ale udało się! Szafki są już prawie gotowe. Pani Agnieszce, Prezes Fundacji Leroy Merlin, przedstawiliśmy nasze plany i potrzeby. Już teraz otrzymaliśmy bardzo wiele, a być może uda się dostać jeszcze więcej. Bardzo dziękujemy!

Zapraszamy wszystkich Panów w najbliższą sobotę, od godz. 9.00 będziemy na Panów czekać. Ucieszymy się każdym panem, który do nas dołączy!

Miłe panie prosimy o zgłaszanie chęci przygotowania posiłku na sobotę, 2 kwietnia. Potrzeba ok. 20 kanapek plus mile widziane niespodzianki 🙂 wg uznania -ok godz. 10.00-11.00. Zgłoszenia, najpóźniej do popołudnia w piątek do p. Marioli lub p. Prezes.

W sobotę, 26 marca dwie siatki kanapek, pyszne ciasto z owocami i słoik domowych ogórków przywiozła nam Pani Henia, mama Kasi. Bardzo serdecznie dziękujemy! Było pycha!

Kolejny Światowy Dzień Zespołu Downa za nami. To był bardzo szczęśliwy dzień. Otrzymaliśmy wiele serdecznych życzeń – za które bardzo dziękujemy. Ale to nie wszystko!

Bo właśnie akurat 21 marca – przyszła do nas wspaniała wiadomość o otrzymaniu dodatkowych Funduszy Unijnych na remont naszego domu. Tak bardzo się martwiliśmy, jak w dobie tak bardzo szalejących cen usług i artykułów budowlanych dokończyć remont? Baliśmy się, że zabraknie nam funduszy, że nie damy rady. A tu taka radosna wiadomość! Serdecznie dziękujemy Panu Marszałkowi Woj. Opolskiego- Andrzejowi Buła, Pani Dyrektor Departamentu Funduszy Unijnych – Karinie Bedrunka, Pani vice Dyrektor Funduszy Unijnych – Agnieszce Ślusarz oraz wszystkim przychylnym nam osobom za podjęcie decyzji i przyznanie nam dodatkowych funduszy. Teraz, jesteśmy już tego niemal pewni – dokończymy remont i wreszcie będziemy się cieszyć naszym nowym Domem.

Jakby tego było mało – to także 21 marca, w nasze Święto 🙂 – zadzwonił Pan Dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Opolu z zaproszeniem dla Wszystkich ! – na trzeci już Koncert z cyklu ” Wszystko zaczęło się od muzyki” . I wracając do tradycji (przerwanej przez pandemię) – znowu zebrane datki będą przekazane dla naszego Stowarzyszenia!. Już dziś bardzo serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz tym wszystkim, dzięki którym ten Koncert będzie mógł się odbyć. Was wszystkich – rodziców, terapeutów, rodziny, znajomych, przyjaciół, wolontariuszy – GORĄCO ZAPRASZAMY! Zarezerwujcie sobie piątkowy wieczór, 8 kwietnia. Wstęp wolny! Bezpłatne wejściówki można otrzymać w biurze stowarzyszenia lub przyniesiemy pod wskazany adres 🙂

Na koniec fotograficzne wspomnienia i jeszcze jedno podziękowanie – dla Centrum Seniora w Opolu za zaproszenie naszej młodzieży na turniej kręgli do „Szarej Willi”. Było nam bardzo dobrze, świetnie się bawiliśmy i cieszyli z wygranych. Bo każdy z nas wygrał, każdy zdobył medal 🙂 Dziękujemy!

Zadanie publiczne finansowane ze środków Województwa Opolskiego.

Uprzejmie informujemy, iż TRISO – Opolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21
w grudniu 2021 zrealizowało projekt pn.: „Wdrożenie cyfrowej infrastruktury Stowarzyszenia w oparciu o technologię samodzielnego serwera”. Projekt współfinansowany jest ze środków Województwa Opolskiego w ramach realizacji zadań publicznych w zakresie wsparcia rozwoju instytucjonalnego i infrastrukturalnego organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z terenu województwa opolskiego – III edycja, zgodnie z Umową nr BDO.614.27.59.2021.

Wartość projektu: 5 000 zł

Projekt umożliwił wyposażenie Stowarzyszenia w samodzielny serwer pozwalający na integrację z dotychczas wykorzystywaną infrastrukturą cyfrową (komputery, drukarki, skaner), m.in. do prowadzenia bieżącej dokumentacji stowarzyszenia oraz prowadzenia własnego portalu internetowego. Zadanie wykonane zostało w ramach nieodpłatnej działalności stowarzyszenia.
Własny serwer Stowarzyszenia pomaga w realizacji działalności statutowej Stowarzyszenia, w szczególności poprzez:

  • będąc działaniem ukierunkowanym na profesjonalizację oraz rozwój Podmiotu, czyli Stowarzyszenia TRISO
  • spajając infrastrukturę stale rozwijającego się Stowarzyszenia
  • usprawniając organizację i ujednolicenie dokumentów Stowarzyszenia
  • dzięki implementacji system kontroli wersji dokumentów Stowarzyszenia

Bardzo dziękujemy za dofinansowanie zadania, zrozumienie i pomoc. Dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenie może działać lepiej, sprawniej, bezpieczniej.

Za nami już drugie w tym roku szkolnym zajęcia muzyczne śpiewu, rytmiki i tańca.

Ale było wesoło i fajnie! Śpiewaliśmy, ćwiczyliśmy, tańczyliśmy. Tydzień temu była z nami Pani Bożenka z całą skrzynką przepysznych pączków. Było ich tak dużo, że wystarczyło jeszcze na sobotę, dla Panów na budowie. Bardzo dziękujemy! Cieszymy się ogromnie z Pani odwiedzin i gorąco zapraszamy na kolejne nasze zajęcia.

Na drugie zajęcia przyjechała aż z Kłobucka Pani Iza z Kamilkiem. Po zajęciach z Panią Anią i Panią Jolą – tańcom i zabawom nie było końca. Gdyby nie autobusy, na które trzeba było zdążyć, to te zajęcia trwałyby chyba do północy. Tak nam ze sobą dobrze, tak nam było wesoło, że żal było kończyć i wracać do domu.

Na szczęście dla nas czas tak szybko biegnie, i ani się nie obejrzymy, a już znowu piątek będzie, no i zajęcia, oczywiście 😉 Zapraszamy gorąco także wolontariuszy! Zaczynamy o 16.30.

PS. Dla tych, którzy nie wiedzą kim jest Pani Bożenka, to uprzejmie informujemy, że Pani Bożena to najwspanialszy na świecie Dyrektor Domów Seniorów w Jarnołtówku i Małych Borkach, gdzie nasza młodzież przebywała w ramach Opieki Wytchnieniowej. Wrócili przeszczęśliwi i bardzo zadowoleni, z radością i tęsknotą wspominając miłe dni pobytu w obu ośrodkach. Zresztą sami zobaczcie, jak bardzo pokochali Panią Bożenkę. Nieśmiało marzą już o zimowym wyjeździe do Jarnołtówka…

1 2 3