Gorąco zapraszamy! Być może to już jedna z ostatnich „Męskich sobót”. Przynajmniej na razie, bo na zewnątrz już zbyt zimno, by pracować, a wewnątrz powoli kończą się prace, które na tym etapie możemy sami wykonać.

Serdecznie dziękujemy Panom, którzy byli w ostatnią sobotę, czyli 27 listopada. To już jakby stała EKIPA, na którą zawsze możemy liczyć. Cieszymy się bardzo i doceniamy, że niemal w każdą sobotę jesteście Panowie z nami. To grupa Panów: Wiesław, Sebastian, Jerzy, Roman, Marian, Piotr, Konrad i jeszcze jeden Piotr, Józef i Zbigniew, którzy jeśli tylko mogą – poświęcają swój czas i siły na budowie. Nie tylko w soboty, przyjeżdżają także w tygodniu, jeśli trzeba dokończyć jakieś konkretne prace. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy!

W ostatnią sobotę – p. Konrad fugował płytki w pomieszczeniu warsztatów kuchennych, p. Sebastian kończył obróbkę drzwi na poddaszu, p. Jerzy z p. Romanem czyścili ściany, wyrównywali posadzkę w przedsionku, przygotowywali łazienkę na piętrze do prowadzenia tam prac. Panowie Wiesław i Zbigniew wykonali metalowy cokół przy płytkach na półpiętrze.

Miłą niespodziankę, choć wcześniej zapowiedzianą 🙂 sprawiła nam mama Kasi – przywiozła nie tylko kanapki, ale także pyszne ciasto i marynowane cukinie. Bardzo dziękujemy! Było pyszne!

I zachęcamy kolejną panią, której pan nie może przyjeżdżać w soboty na budowę. Może ktoś następny przywiezie ok. 20 kanapek na budowę, około godz. 10.00. Czekamy i zapraszamy!

Plan prac na najbliższą sobotę przedstawia się następująco:

1. Roboty na zewnątrz :
a. skuwanie betonowego murku oporowego przy tarasie

b. zabezpieczanie styropianem i folią kubełkową ścian fundamentu budynku

c. odkopywanie ścian budynku

d. oczyszczanie zdemontowanych bloczków betonowych z resztek zaprawy i tynku

e. usunięcie warstwy ziemi z pomieszczenia spod tarasu.

f. układanie papy termozgrzewalnej na tarasie, przy drzwiach tarasowych

2. Roboty wewnątrz 
a. wyrównanie posadzki w przedsionku kuchni i recepcji

b. szpachlowanie policzków schodów na klatce schodowej

c. szlifowanie krawędzi gresu na policzkach schodów

d. obróbka drzwi na poddaszu,

e. podłogi winylowe na poddaszu i parterze : wykonanie dylatacji, montaż listew przypodłogowych

f.  prace glazurnicze: usuwanie fug i silikonów na schodach 

g. prace glazurnicze: ułożenie płytek gresowych w przejściu klatka schodowa – poddasze

h. prace porządkowe, zniesienie do kotłowni : taczek i łopat, oraz worków z zaprawami

UWAGA!

Proszę zabrać ” farelki ” i ciepłe ubrania. Budynek jest jeszcze nie ogrzewany.

No i na koniec- zapraszamy do skromnej fotorelacji z ostatniej soboty.

W czwartkowe popołudnie zastaliśmy zaproszeni do Kina Meduza http://kinomeduza.pl/ w Opolu. Tam, w wygodnych, mięciutkich kanapach oglądaliśmy, specjalnie tylko dla nas wyświetlony film pt. ” Gwiazdka Klary Muu”. Miły, radosny, familijny i wprowadzający już w świąteczny nastrój film. Po filmie- zapowiedziane warsztaty. Krótka pogadanka z dziewczynami, co jest najważniejsze w święta i nie tylko 🙂 A potem – najpierw projektowanie, rysowanie wzorów plakietek, które następnie z pomocą bardzo miłych Pań – własnoręcznie każdy mógł sobie wybić i zabrać do domu na pamiątkę.

Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu 'Opolskie Lamy” http://opolskielamy.pl/ , Panu Prezesowi i wszystkim Paniom, którzy zaprosili nas do kina i dzięki którym tak miło spędziliśmy czwartkowe popołudnie.

Trochę tylko znowu zastanawia tak niska frekwencja naszych dzieci… Nie lubicie chodzić do kina? A może nie czujecie się dobrze, chorujecie, boicie się? To naprawdę było bardzo fajne spotkanie.

Dzyń, dzyń, dzyń… Tak pięknie i głośno dzwonią nowe dzwonki, które dostaliśmy w prezencie od Pani Bożenki.

Bardzo dziękujemy!

Właśnie na ostatnich zajęciach w piątek graliśmy na nich i przygotowywaliśmy się już do styczniowych, kolędowych występów. Wszystko wskazuje na to, że plan naszych występów będzie bardzo napięty. Mamy już zaproszenie do Komprachcic, Nysy, Prudnika, Winowa, Dębskiej Kuźni. W niedzielę, 30 stycznia na godzinę 17.00 już dziś zapraszamy Was na Koncert Kolęd do teatru EKOSTUDIO w Opolu.

A dziś popatrzcie, jak miło spędzamy czas na piątkowych zajęciach. Na jednych z nich – była w październiku Pani Bożenka. Pamiętacie? we wrześniu przyjechała z całym koszem pączków, a w październiku – z pełną skrzynką owoców. I to nie byle jakich owoców! Ubranych, uśmiechniętych ! – Sami zobaczcie. Pozwalamy odgapiać i naśladować 🙂 Przyznajcie, że fajny pomysł na obdarowanie i sprawianie radości.

Pani Bożence – jeszcze raz bardzo dziękujemy i zapraszamy!

Powiemy Wam także w tajemnicy niewielkiej, że z inicjatywy Pani Bożenki szyją się nowe stroje dla naszego zespołu. Mamy już kupiony materiał i była już pani krawcowa, by zmierzyć naszych artystów. Nie możemy się już doczekać występów w nowych strojach.

„Męska Sobota”- już po raz czternasty . Już w najbliższą sobotę, 27 listopada od godz. 9.00.

Gorąco zapraszamy!!!

Bardzo dziękujemy Panom, którzy byli tydzień temu, czyli 20 listopada. Mała, ale jakże wytrwała, zgrana i niezwykle skuteczna grupa. Pan Konrad z p. Piotrem kontynuowali układanie kafli w pomieszczeniu warsztatów kulinarnych. Panowie Jerzy i Roman zerwali zawilgocony tynk w piwnicy, oczyścili ściany i całe piwniczne pomieszczenia. Panowie Wiesław i Marian, korzystając jeszcze z tego, że nie padało – kopali ziemię przy zejściu pod taras. Natrafili na dziwny murek oporowy. Trochę będzie przeszkadzał w budowie schodów… Pan Zbigniew kontynuował prace porządkowe oraz chemicznie czyścił gres na schodach z pozostałości fug i silikonu. Bardzo wszystkim PANOM DZIĘKUJEMY!

Gorąco zapraszamy wszystkich Panów, którzy mogą poświęcić choćby krótki czas w sobotę. Każda para rąk jest bardzo ważna. Na tak długo – ile, kto może. Gdyby było nas więcej- szybciej można by zakończyć wiele prac. Wciąż też czekamy na pana, który może wyregulować drzwi i okna. Zbliża się zima, a nasze okna nie są szczelne, potrzebują regulacji.

Poniżej lista przewidzianych prac na sobotę:

1. Roboty na zewnątrz :
a. skuwanie betonowego murku oporowego przy tarasie

b. zabezpieczanie styropianem i folią kubełkową ścian fundamentu budynku

c. odkopywanie ścian budynku

d. oczyszczanie zdemontowanych bloczków betonowych z resztek zaprawy i tynku

e.  usunięcie warstwy ziemi z pomieszczenia spod tarasu.

2. Roboty wewnątrz 
a. Podłoga gresowa w kuchni – oczyszczenie i wypełnianie fug

b. Wyrównanie posadzki w przedsionku kuchni

c. Szpachlowanie policzków schodów na klatce schodowej

d. obróbka drzwi na poddaszu,

e. podłogi winylowe na poddaszu : wykonanie dylatacji, montaż listew przypodłogowych

f. prace glazurnicze: usuwanie fug i silikonów na schodach 

UWAGA!

Proszę zabrać ” farelki ” i ciepłe ubrania. Budynek jest jeszcze nie ogrzewany.

Zapraszamy do fotorelacji z ubiegłej soboty i jeszcze raz bardzo dziękujemy Panom, którzy byli w sobotę oraz w tygodniu przyjeżdżali na budowę.

W najbliższy czwartek, tj 25 listopada gorąco zapraszamy dzieci starsze i młodzież na seans filmowy i warsztaty – do kina MEDUZA w Opolu! Spotykamy się przed kinem (ul. Oleska 45) przed godz. 16.00.

Wstęp do kina i na warsztaty- bezpłatny!

1 2 3 313