Już od godziny 9.00 czekamy na Panów na budowie przy ul. Jagiellonów 53 w Opolu. Wciąż brakuje nam rąk do pracy, wciąż jest jeszcze tak wiele do zrobienia.

W ubiegłą sobotę było 5 Panów: Konrad, Roman, Jerzy, Piotr i Zbigniew, w tygodniu jeszcze dodatkowo p. Józef i Wiesław. Poniżej w wielkim skrócie opiszemy to wszystko, co działo się nie tylko w sobotę, ale w całym minionym tygodniu. Tak więc :

  1.       Zamontowane zostały balustrady na tarasie
  2.       Zanieśliśmy na poddasze klapę dymową otrzymaną od FAKRO (ciężką i dużą 🙂 )
  3.       Kontynuowane były prace związane z osadzeniem nowych ościeżnic na parterze.
  4.       W piwnicy – kotłownia,  pomieszczenie z rekuperatorem i klatka schodowa : a.       Przygotowanie ścian do tynkowania – szlifowanie i gruntowanie, b.       Uzupełniono brakujące lub uszkodzone płytki oraz ułożone zostały nowe cokoły c. Kontynuowano osuszanie ścian piwnicy (codziennie, a czasem dwa razy w ciągu dnia ktoś musi przyjechać na budowę, by opróżnić zbiornik ze zbierającą się wodą)
  5.      Uporządkowano pomieszczenia na parterze, jako przygotowanie miejsca pracy  do szlifowania gładzi.

Plany na najbliższy czas przedstawiają się następująco:

1.       Tynkowanie ścian pomieszczeń w piwnicy

2.       Fugowanie posadzek

3.       Układanie nowych cokołów na parterze

4.       Obróbka nowych ościeżnic na parterze

5.       Nakładanie nowej gładzi i szlifowanie ścian

6.       Czyszczenie drzwi tarasowych z pozostałości po zaprawie tynkarskiej

7.       Obróbka pianki montażowej drzwi p.poż na parterze klatki schodowej

Zapraszamy więc bardzo serdecznie wszystkich Panów, którzy mogą poświęcić kilka godzin w sobotę dla dobrej sprawy. Chcemy zdążyć przed Sylwestrem 🙂 Czy ktoś nam jeszcze pomoże?…

O kanapki i poczęstunek w tym tygodniu zadbała p. Ania, mama Natalki, której bardzo dziękujemy! Tym bardziej, że to już po raz kolejny i co więcej, deklaruje chęć przygotowania poczęstunku w najbliższą sobotę ( jeśli znowu nie znajdzie się nikt chętny 🙁 ).

Pani Aniu – jeszcze raz, w imieniu wszystkich dzieci ze Stowarzyszenia, panów przychodzących w soboty i p. Prezes – gorąco DZIĘKUJEMY!

Podobne posty

Twoja opinia