Tak dużo dzieje się na turnusie wytchnieniowym w Nadziejewie, że nie nadążamy, by Wam o tym wszystkim opowiedzieć. Dziś kończymy już trzeci dzień pobytu i spróbujemy, choć w skrócie opisać ile tu na nas czekało radości, atrakcji, dobroci i życzliwości.

W piątek wieczorem w Nadziejewie przywitała nas sama Pani Prezes Fundacji „Bardziej” z Kórnika – inż. Katarzyna Starzecka. Tuż obok – cudowni Wolontariusze smażyli już dla nas kiełbaski na kolację. A potem razem z Panią Skarbnik Fundacji oraz Panią Małgorzatą, opiekunką naszego turnusu – uroczyście został otwarty, III już w tym roku, turnus w Nadziejewie. Tym razem to turnus dla naszego TRISO, a szczególnie dla ojców, którzy od roku niemal każdą sobotę spędzają na budowie naszego domu. Po przywitaniu i bardzo obfitej kolacji z pysznymi ( i w ogromnej ilości) drożdżówkami -nadszedł czas na rozpakowywanie się, i tzw. „wieczorek zapoznawczy” 🙂

W sobotę po śniadaniu wyruszyliśmy na naszą pierwszą wycieczkę. Celem był Kórnik i Arboretum przy zamku Kórnickim. Coś pięknego! Kto jeszcze tam nie był – niech czym prędzej zaplanuje sobie tam wyjazd i zwiedzanie. Po południu dzieci i młodzież miała zajęcia, tańce i gry z p. Małgosią i Wolontariuszami. Rodzice w tym czasie mieli czas dla siebie. Cudowny czas! Wieczorem przy wielkim pniu śpiewaliśmy piosenki, piosneczki i pieśni, a potem rozmowy do późnej nocy.

Niedziela, choć w założeniu miał to być dzień wolny, to w rzeczywistości okazał się bardzo intensywnym dniem. Przed południem byliśmy na kolejnej wycieczce, tym razem w Rogalinie. Spacerowaliśmy w pięknych pałacowych ogrodach, podziwialiśmy największe w Europie skupisko starych dębów, byliśmy na Mszy św. w kościele pw. św. Marcelina, na pysznych lodach u Księdza Proboszcza 🙂 oraz zwiedziliśmy Mauzoleum Rodziny Raczyńskich, po którym oprowadziła nas rewelacyjna Pani Maria. Zachwyciła nas swoją wiedzą, pasją i wyjątkowo ciekawym przedstawieniem wszystkich informacji dotyczących aż siedmiu pokoleń rodziny Raczyńskich, kończąc na Prezydencie Edwardzie Raczyńskim i jego córkach. Rodzice, dzieci i młodzież słuchali Pani Marii z zapartym tchem. Bardzo dziękujemy Księdzu proboszczowi za niezwykle miłe przyjęcie naszej grupy w kościele i na plebanii. Dziękujemy Pani Marii za tą cudowną lekcję historii. Po południu znowu byliśmy w Kórniku. Tym razem uczestniczyliśmy w plenerowym koncercie pn.: „Wojenko, wojenko” z okazji święta Wojska Polskiego. Niejednemu zakręciła się w oku łza, gdy słuchał pięknego wykonania piosenki „Rozkwitały pąki białych róż” , mogliśmy też wiele piosenek zaśpiewać wspólnie z artystami ( były przygotowane teksty ), a po koncercie nasza młodzież zrobiła wspólne zdjęcia z wykonawcami. Szymon mógł nawet spróbować zagrać na gitarze basowej i poszło mu całkiem dobrze.

Eh, zbyt szybko mijają nam te piękne, wytchnieniowe dni.

Fundacja „Bardziej” ! – to wszystko dzięki Wam! Z całego serca dziękujemy!

Zapraszamy do dość obszernej fotorelacji z aż trzech aparatów: p. Kasi, p. Wiesława i p. Prezes. Te piękne róże to dzieło ks. Sławka, gospodarza tutejszego miejsca w Nadziejewie.

Podobne posty

Twoja opinia