15 sierpnia – to podwójne święto: Wojska Polskiego i Matki Bożej Wniebowziętej. My – zaczęliśmy świętowanie już w niedzielę, 14 sierpnia – koncertem „Wojenko, wojenko” w Kórniku. To była ta część święta państwowego. Za to niemal cały poniedziałek, 15 sierpnia spędziliśmy w Sanktuarium w Gostyniu na Świętej Górze, by wieczorem zakończyć dzień wspólnym oglądaniem filmu.

Poszczęściło się nam bardzo. Bo pogoda dopisała i nawet lekki wiaterek dość często powiewał ( choć zapowiadali burze i wielkie upały). Szczęśliwie, zaraz po śniadaniu zebraliśmy na łące piękny ( i wielki ) bukiet polnych kwiatów, ziół i zbóż, wszak 15 sierpnia to też święto Matki Bożej Zielnej. Mieliśmy dużo szczęścia, bo udało się nam dojechać autobusem niemal pod same drzwi Bazyliki Świętogórskiej (dzięki naszemu Aniołowi – S. Lucynie ze zgromadzenie sióstr SSND). Gdybyście widzieli te szczęśliwe oczy Michała, Marka, Szymona ( i nie tylko ) – gdy zobaczyli wozy strażackie, sznur traktorów, motorów, starych samochodów, policję konną, wozy bojowe i mnóstwo innych atrakcji – to wiedzielibyście już bez żadnych zbędnych słów, że pomysł przyjazdu na Świętą Górę właśnie w dniu odpustu, największego ze wszystkich w ciągu roku – był pomysłem trafionym idealnie w „10”. Ale to jeszcze nie koniec szczęśliwych chwil w tym dniu. Szczęśliwie uczestniczyliśmy we Mszy św. w bazylice i mieliśmy miejsca przy samym ołtarzu. Mieliśmy farta i udało się nam, mimo ogromnego tłumu, zająć cały biesiadny stół, przy którym się wszyscy zmieściliśmy, a s. Lucyna wyczarowała dla nas ciasto i kawę. Spotkaliśmy ks. Adama, który był wolontariuszem Fundacji „Bardziej” w ub. roku, a dziś miał chwilę, by z nami usiąść i porozmawiać. Słuchaliśmy, śpiewaliśmy i tańczyli do muzyki, która rozbrzmiewała z odpustowej sceny. Zrobiliśmy mnóstwo różnych zakupów i co równie ważne – szczęśliwie wróciliśmy do domu, do Nadziejewa. A tu czekała już na nas pyszna kolacja: grochówka (wielu brało dokładki  ) , potrawka z ziemniaków i mięsa oraz rozmaite sałatki. Po krótkim odpoczynku – w podziemiach naszego domu odbył się sens filmowy i po podpowiedzi Pani Małgosi wspólnie z Wolontariuszami oglądnęliśmy film pt. Ambassada. Polecamy!

Dziękujemy!!! – S. Lucynie za tak wspaniałą opiekę i zadbanie o wszystko, nawet o pokój do odpoczynku, napoje, owoce, słodycze. Za zajęcie miejsc w bazylice i wszelkie starania, byśmy mogli dojechać jak najbliżej. Za radosne towarzyszenie nam cały dzień.

Dziękujemy !!! – Pani Małgosi za podpowiedź, by jechać na Świętą Górę właśnie w dzień odpustu, mimo wielkiego tłumu, trudnego dojazdu. Za pokierowanie nas, a właściwie pana kierowcy, do celu. Za wybór filmu i namówienie nas do oglądania go właśnie 15 sierpnia, w Dzień Wojska Polskiego. To takie piękne zakończenie tego podwójnego świątecznego dnia.

Dziękujemy !!! – Wolontariuszom, szczególnie panom Jakubowi i Karolowi za towarzyszenie nam w ciągu całego dnia, za prowadzenie śpiewu w autobusie, dzięki czemu podróż minęła nam bardzo szybko. Panu Tymonowi dziękujemy za sens filmowy.

Dziękujemy !!! Fundacji „Bardziej” – bo gdyby nie ta wspaniała Fundacja wraz z całym Zarządem na czele – to nas by tu w ogóle nie było! Bardzo dziękujemy za zaproszenie nas do Nadziejewa!

Tradycyjnie już, zapraszamy do fotogalerii, tym razem z aż 5 aparatów – pp. Kasi, Teresy, Wieśka, Romana i p. Prezes.

Niestety, właśnie minęła godzina 4 w nocy. Od 5 godzin próbujemy dodać zdjęcia i póki co udało się zamieścić zaledwie kilka zdjęć. Przepraszamy, postaramy się dodać kolejne zdjęcia, jak tylko pojawi się lepszy internet…

Podobne posty

1 Komentarz

Twoja opinia