30! – Męska sobota – Zapraszamy!

Aż trudno w to uwierzyć, że w najbliższą sobotę, 2 kwietnia panowie, którym zależy na powstaniu Centrum Aktywności i Rehabilitacji Osób z Trisomią 21- spotkają się na budowie już po raz trzydziesty. Gorąco i serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób angażują się, poświęcając swój czas i siły dla naszych dzieci.

Szczególne podziękowania kierujemy do tych Panów, którzy czując odpowiedzialność za powstanie DOMU – są niemal w każdą sobotę, a często także jeszcze dodatkowo w tygodniu, po pracy, po innych obowiązkach. Gorące podziękowania ślemy więc do Panów: Konrada, Jerzego, Romana, dwóch Piotrów, Wiesława, Mariana i Zbigniewa. To stała EKIPA, na którą zawsze można liczyć! W sobotę, 26 marca przygotowywali miejsce na przywiezienie pisaku, kontynuowali prace w pomieszczeniu pod tarasem, odkopywali mury, poprawiali kafle i z dachu (!) sprawdzali drożność kominów. W poniedziałek p. Antoni (tato Piotrka) przywiózł całą ciężarówkę piasku – ogromnie dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy też Paniom, które zadbały o posiłek na budowie. Są to Panie: Iwona, Anna, Henryka, Urszula, Julia, Ewa oraz p. Prezes. Pani Rozalii, która dwa razy sama z siebie, choć nie było jeszcze „Sobót dla Pań”- przyszła, by umyć okna, podłogi, wyszorować schody – również bardzo serdecznie dziękujemy.

Wszystkim Panom i Paniom, którzy choć raz byli na budowie, szczególnie Przyjaciołom p. dr Teresy Poleszuk – Spakowskiej z serca dziękujemy!

W ubiegłą sobotę, zgodnie z ustaleniami sprzed kilku miesięcy, odwiedziła nas grupa Wolontariuszy – pracownicy i kadra opolskiego sklepu Leroy Merlin. Wśród nich była sama Pani Dyrektor: Aleksandra B. oraz Kierownik Działu Serwisu i Usług – p. Beata Ch. Specjalnie do nas aż z Warszawy przyjechała p. Agnieszka Bolek- Prezes Fundacji Leroy Merlin. Byli też młodsi pomocnicy- Emma i Łukasz. Wszyscy pracowali ładnych kilka godzin i składali meble, które będą stanowiły wyposażenie świetlicy oraz skręcali szafki umywalkowe. Pracy było co niemiara, zobaczcie ile śrubek, wkrętów, podkładek i innych drobiazgów było dołączonych do jednej tylko szafki. Ale udało się! Szafki są już prawie gotowe. Pani Agnieszce, Prezes Fundacji Leroy Merlin, przedstawiliśmy nasze plany i potrzeby. Już teraz otrzymaliśmy bardzo wiele, a być może uda się dostać jeszcze więcej. Bardzo dziękujemy!

Zapraszamy wszystkich Panów w najbliższą sobotę, od godz. 9.00 będziemy na Panów czekać. Ucieszymy się każdym panem, który do nas dołączy!

Miłe panie prosimy o zgłaszanie chęci przygotowania posiłku na sobotę, 2 kwietnia. Potrzeba ok. 20 kanapek plus mile widziane niespodzianki 🙂 wg uznania -ok godz. 10.00-11.00. Zgłoszenia, najpóźniej do popołudnia w piątek do p. Marioli lub p. Prezes.

W sobotę, 26 marca dwie siatki kanapek, pyszne ciasto z owocami i słoik domowych ogórków przywiozła nam Pani Henia, mama Kasi. Bardzo serdecznie dziękujemy! Było pycha!

Podobne posty

Twoja opinia