Szanowni i Drodzy Panowie!

Już w najbliższą sobotę, 8 stycznia serdecznie Was wszystkich zapraszamy do naszego nowego domu przy ul. Jagiellonów 53w Opolu. Zaczynamy od godz. 9.00 i już od godz. 9.00 będziemy na Was czekać.

Od czasu ostatniej „Męskiej soboty” w dniu 19 grudnia 2021r wiele się zmieniło i choć nie było oficjalnych prac w soboty, to kilku Panów przychodziło w tygodniu. Bardzo dziękujemy Panom: Jerzemu, Romanowi, Piotrowi, Wiesławowi i Zbigniewowi. Były też firmy, które zostały wyłonione w przetargach i z którymi podpisano umowy na konkretne roboty. Zabezpieczono dach przed zimą, zamontowano brakujące rynny (więc piwnica nie powinna być już zalewana) , rozpoczęto prace związane z wentylacją. Mamy też już podpisaną umowę i zamówioną windę. W Nowy Rok wkroczyliśmy więc pełni optymizmu, nadziei i zapału. Widać już postępy prac, z nadzieją wypatrujemy zakończenia remontu naszego DOMU.

A oto lista prac przewidzianych na sobotę, 8 stycznia 2022:

a.       Przeniesienie paneli winylowych ( kawałki i całe panele ) ze wszystkich na poddasze i ułożenie ich na podłodze do rozprostowania.

b.       Odkurzenie posadzki betonowej na parterze

c.       Gruntowanie posadzek betonowych i ścian – szerokie pędzle do gruntu.

d.       Inwentaryzacja ścian pod kątem ewentualnego szpachlowania i malowania

e.       Odkopanie ściany budynku pod tarasem.

f.        Szpachlowanie ścian klatki schodowej i pomieszczenia łazienki na piętrze.

g.       Szpachlowanie policzków schodów na klatce schodowej

h.       Szlifowanie krawędzi gresu na policzkach

i.         Usuwanie fug w piwnicznej części klatki schodowej.

j.         Usuwanie pozostałości silikonu. 

k.       panele w salonie i na poddaszu  – listwy przypodłogowe, dylatacje, progi.

l.         Prace glazurnicze : docinanie i mocowanie nowych cokołów na klatce schodowej, klejenie płytek gresowych w kuchni.

Gorąco zapraszamy Wszystkich Panów, którzy życzliwie sprzyjacie naszemu Stowarzyszeniu. Szczególnie serdecznie zapraszamy tych, którzy nie byli jeszcze ani razu oraz tych, którzy byli już dawno, dawno temu.

A nasze drogie i miłe Panie prosimy o przygotowanie posiłku dla pracujących panów. Ok. godz. 10.00 czekamy na kanapki, ciasta, ciasteczka i inne pyszności. Wcześniej ustalcie pod nr tel. 500611595, żeby nie było za dużo na raz 🙂

W galerii tym razem nieco wspomnień w ubiegłego już, 2021 roku. W grupie siła !

Podobne posty

Twoja opinia