Byliśmy tam – świętowaliśmy!

W Święto Niepodległości, 11 listopada byliśmy uczestnikami pięknego koncertu pt. ” Idą Powstańcy” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w kościele oo. Franciszkanów w Opolu. Niesamowite przeżycie. Piękne wykonanie. „Rozszumiały się wierzby płaczące” – szczególnie poruszyły do głębi. Ołtarz główny kościoła podświetlony w biało-czerwonych kolorach. Na zakończenie pani Ania z Emilką na ręce Pana Dyrygenta wręczyły bukiet biało-czerwonych róż.

Następnego dnia, w piątek 12 listopada, świętowaliśmy urodziny Pani Joli i oczywiście 123. urodziny POLSKI. Podziękowaliśmy Pani Ani za tyle pięknych wrażeń z wycieczki do Koszęcina. Śpiewaliśmy patriotyczne pieśni i piosenki, radośnie maszerowali w rytm wojskowych marszy. Było dostojnie, radośnie, patriotycznie. I tylko dziwne, że była nas znowu mała garstka, że ani jedno młodsze dziecko nie dotarło…

Za to odwiedziła nas pani Natalia, absolwentka Liceum Plastycznego, która postanowiła na swojej pracy dyplomowej – dużym obrazie – namalować portret naszych dzieci, naszej młodzieży. Dziękujemy za ten piękny pomysł. Pani Natalia przyniosła też swoje grafiki. Bardzo się nam podobały. Pani Ani – szczególnie spodobały się kurki 🙂 . A Wam? która grafika podoba się najbardziej?

Podobne posty

Twoja opinia