Światowy Dzień Zespołu Downa

Za nami kolejny Światowy Dzień.

W mediach, jeśli w ogóle ktoś wspomniał, to raczej jako „Dzień kolorowej skarpetki”. Niewiele się dziś mówi o osobach z Trisomią21, temat jakby znowu stał się mało modny… Szkoda, bo choć jeden raz w roku w telewizji, radio, prasie można było usłyszeć, zobaczyć pozytywne historie osób z trisomią 21. Uwierzyć, że świat potrafi dojrzeć w osobach z trisomią 21 Człowieka i zaakceptować go takim, jakim jest.

Nasze Centrum przy ul. Jagiellonów dzięki pomysłom i realizacji p. Wiktorii, Ewy, Emilki, Natalki, Mai i Milenki – przyozdobiło się kolorowymi skarpetkami z imionami wszystkich dzieci należących do Stowarzyszenia. Z zaproszeniem dla wszystkich do czynnego uczestnictwa, do odwiedzania, do spędzania czasu razem.

Do wspólnego świętowania zapraszamy szczególnie dzieci młodsze z rodzicami i rodzeństwem już w najbliższą sobotę, 23 marca. Zaczynamy o godzinie 10.00 – grupowymi zajęciami rozwijającymi kreatywność z p. Agnieszką , a potem „lużne” spotkanie przy kawce. Mile widziane jakieś słodkości 🙂 .

Podobne posty

Twoja opinia