W dalszym ciągu, co tydzień w sobotę przychodzą nasi wspaniali Panowie, by na bieżąco naprawiać to, co się zepsuło, uszkodziło, ale też by wciąż jeszcze kończyć to, czego nie zdążyliśmy jeszcze zrobić. No i udoskonalać, poprawiać, ulepszać.

I tak w kolejne soboty grudnia i stycznia -zamontowana została kurtyna grzewcza w łazience na parterze, W łazience na dole, łazience na górze i świetlicy na piętrze, zamontowane zostały czujniki zalania. Czujniki, w przypadku pojawienia się wody pod umywalką lub zlewozmywakiem, zamkną dopływ wody do budynku. W korytarzu na piętrze, zamykane i szpachlowane były otwory rewizyjne zrobione przez wykonawcę instalacji elektrycznej.  W każdą sobotę i codziennie po południu – kontynuowane były prace nad zabudową serwerowni. Przygotowano i wywieziono wiele makulatury i pozostałych odpadów po budowie, zbierano suche liście z terenu. Zdemontowano dwie palety z podkładami pod plac zabaw, oraz ławki ogrodowe. Przeniesiono to wszystko do szklarni i pod taras, by zabezpieczyć przed zimą. Także pod taras wyniesiono różne narzędzia i materiały z piwnicy. Zamontowano gniazda antenowe i dodatkowe gniazda sieciowe w sali terapii popielatej. W pracowni kulinarnej zmontowano czujnik zalania i docelowo została ustawiona i zamontowana zmywarka. Zmodernizowano instalację wodną na głównym przyłączu. Zamontowano elektrozawór, który umożliwi zamknięcie dopływu wody w przypadku wystąpienia wycieku w budynku. Zamontowane zostało gniazdo sieciowe do zasilania telewizora w holu. Wypompowano wodę ze zbiornika deszczówki. Konieczne było wielokrotne odśnieżanie, często jednego dnia kilka razy. Pierwsze po przyjeździe, drugie przed wyjazdem.

Pani Kasia uszyła pokrowce na krzesła, by się nie kurzyły, a dziewczyny z p. Wiktorią przygotowywały zupę na sobotnie przedpołudnia. Był więc żurek i pomidorowa, grochówka i jarzynowa. Wszystkie pyszne ! 🙂

Wszystkim! – Bardzo dziękujemy! To Panowie: Marian, Piotr, Jerzy, Zbigniew, Konrad i Krzysztof oraz Panie: Katarzyna, Wiktoria, Anna. Dziękujemy tez Mamie Nadziejki, która za każdym razem, gdy przyjeżdżają do Centrum pomaga i sprząta, myje, zamiata.

Co my byśmy bez Was zrobili? Dziękujemy, że jesteście i zapraszamy wszystkich i każdego, kto może poświęcić chwilę i pomóc. Czekamy w każdą sobotę od godziny 9.00.  

Podobne posty

Twoja opinia