W niedzielę, 5 listopada swoje 80 urodziny obchodziła – Pani Profesor Elżbieta Willim. Z tej okazji w kościele pw. św Jacka w Opolu odbyła się uroczysta Msza św., a po niej koncert połączonych chórów LEGENDA i MEDICANTO pod dyrekcją Pani Profesor.

Pani Elżebieta Willim – pedagog i dyrygent chórów: Schola Cantorum Opoliensis LEGENDA, Chóru Filharmonii Opolskiej w latach 1994-2000, chóru lekarzy: MEDICANTO. Laureatka wielu nagród i jurorka międzynarodowych konkursów chóralnych. W swoim zawodowym dorobku ma nagrania radiowe i płytowe. Za swą działalność pedagogiczną i artystyczną otrzymała liczne nagrody i odznaczenia państwowe, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Z naszym Stowarzyszeniem – Pani Profesor jest związana od 2016r, kiedy to po raz pierwszy połączone chóry MEDICANTO, LEGENDA i HIACYNTUS pod batutą p. Elżbiety Willim zaśpiewały na Koncercie Kolęd i Pastorałek w teatrze Ekostudio. Na zakończenie tego koncertu i jak się okazało, każdego kolejnego, bo stało się to już tradycją – nasz zespół muzyczny TRISO razem z chórami pod kierownictwem Pani Profesor zaśpiewał wspólnie kolędę: ” Bóg się rodzi”.

W linku poniżej możecie Państwo posłuchać i pooglądać cały ostatni Koncert Kolęd i Pastorałek, także występ połączonych chórów. Zapraszamy! https://www.youtube.com/watch?v=Zx-D5sOX0jM&t=1124s

Bardzo dziękujemy Pani Profesor i wszystkim chórzystom za śpiewanie z nami i dla nas, za uświetnianie naszych koncertów, za tyle wspólnych występów, za ciepło, serdeczność, uśmiech.

Pani Profesor w tak pięknym DNIU – życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, sił i wiele radości, no i oczywiście kolejnych z nami koncertów 🙂 .

Poprzedni postNastępny post

Podobne posty

Twoja opinia