Po oficjalnym otwarciu 30 września- teraz kolej na NAS, czyli dzieci i dorosłych z Trisomią 21 i całe nasze rodziny.

W sobotę, 7 Października na Rodzinnym Festynie jeszcze raz uroczyście otworzyliśmy Centrum Aktywności i Rehabilitacji Dzieci z Trisomią 21. Było przecięcie wstęgi, krótki występ artystyczny naszego zespołu muzycznego i film o tym, jak powstawało Centrum. Nasza Wolontariuszka Julia obchodziła swoje Urodziny. Nie zabrakło więc życzeń i głośnego „Sto lat”. Po części oficjalnej – czas na Festyn Rodzinny, który przygotowali nasi wspaniali Terapeuci z CLIRO https://cliro.pl/ razem z p. Ewą Bawełkiewicz i Ewą Dąbrowską – logopedkami, p. Jolantą Bryk- Kowalską i p. Ireneuszem Małko- – pedagogami. Każdy uczestnik Festynu otrzymał książeczkę a w niej zadania i miejsce na wklejenie naklejek. Naklejki można było zdobyć na kolejnych przystankach terapeutycznych – artystycznym, rzut do celu, zabawy z pupilem, mistrz majsterkowania, zabawy z muzyką. Po zdobyciu naklejek z wszystkich punktów – na uczestników czekały nagrody. A potem już tylko zabawy w bawialni na poddaszu i dużej sali rehabilitacyjnej na parterze. Młodszym dzieciom bardziej spodobał się suchy basen z piłeczkami i zabawa w chowanego w dużych kształtkach rehabilitacyjnych. Starsi woleli zabawę przy muzyce, którą wspaniale prowadzili Państwo Izabela i Krzysztof z Kłobucka. Ojcowie zaś czasu nie marnowali – i jak w każdą sobotę :-), zabrali się do pracy.

W tym radosnym dla nas wszystkich dniu – swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor ROPS – Agnieszka Gabruk. To dzięki dofinansowaniu zadania pn ” Aktywni u siebie” przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON- mogły się odbyć obie uroczystości Otwarcia naszego DOMU – 30.09 i 7.10. BARDZO DZIĘUJEMY!

Jeszcze raz wszystkim, dzięki którym mogliśmy tak miło i radośnie spędzić sobotni dzień – gorąco DZIĘKUJEMY! Wszystkim, którzy przynieśli ciasto, owoce, napoje , smakołyki. Wszystkim Terapeutom, którzy przygotowali i zorganizowali zabawę z naklejkami.

Tradycyjnie zapraszamy do fotorelacji z tego radosnego dnia i do odwiedzania Centrum nie tylko z okazji zajęć terapeutycznych, ale w każdej wolnej chwili, by miło i radośnie spędzić czas.

Centrum Aktywności i Rehabilitacji Dzieci z Trisomią 21 otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 (lub dłużej, jeśli trwają zajęcia) . Zapraszamy!

Podobne posty

Twoja opinia