Tradycyjnie na zakończenie okresu Bożego Narodzenia, nasza młodzież koncertuje w Teatrze EKOSTUDIO. Tak też było i w tym roku. W sobotę, 4 lutego uzdolniona muzycznie młodzież występowała na scenie Teatru EKOSTUDIO https://teatrekostudio.pl/ w Opolu. Koncert, podobnie jak w latach ubiegłych, składał się z czterech części, a rozpoczął nietypowo, bo piosenką: ” Doceń to co masz … „. Doceniamy! Mamy czas, nasz wspólny. Mamy tylu dobrych Ludzi wokół. Mamy Panią Anię, Jolę, Małgosię i wiele innych. Mamy siebie !

Na samym początku jednak – karnawałowa niespodzianka i taneczne występy Martynki oraz Ewy z Szymonem. Zaprezentowali skrócone wersje swoich pokazów, z którymi tydzień wcześniej wystąpili na pl. Teatralnym w Opolu w ramach XXXI finału WOŚP.

W pierwszej części koncertu, tym razem już kolęd – wystąpiły dzieci i młodzież grająca na różnych instrumentach. Dwie Kasie, Ewa, Martynka i dwie Emilki zagrały na keyboardzie. Pani Julia i Martynka – zachwyciły widownię grą na flecie, a Kasia P. i Emilka Ł. – zagrały jeszcze na gitarze. Niemal po każdej zagranej kolędzie – licznie w tym roku zgromadzona publiczność – wspólnie śpiewała znane i lubiane kolędy pod przewodnictwem Pani Anny P. Na keyboardzie akompaniamentowała Pani Jolanta BK, a na gitarze grała -Pani Małgorzata B.

Na zakończenie tej części koncertu gościnnie wystąpili: Basia, Ksenia i Mikołaj- rodzeństwo dzieci z Ukrainy, którzy przyjechali do Opola z Mikołajowa, uciekając przed wojną. Pięknie zaśpiewali kołysankę: ” Śpij, Jezuniu, śpij”.

W drugiej części koncertu – wystąpił Chór MEDICANTO pod dyrekcją Pani Prof. Elżbiety Willim. To już po raz siódmy Chór przyjął nasze zaproszenie i po raz siódmy przepięknie śpiewał kolędy. Choć tym razem zrobił nam niespodziankę i na zakończenie zaśpiewał jeszcze dwie znane piosenki; „Pod papugami” i „Bardzo smutną piosenkę retro”. Pięknie. Bardzo się cieszymy i dziękujemy, że tak znamienity Chór śpiewa razem z nami.

Trzecia część koncertu należała do zespołu muzycznego. Było wesoło i radośnie, chociaż nie zabrakło chwil nostalgii i zadumy. Występ rozpoczął się „Kolędą dla Nieobecnych” a zakończył wesołym „Alleluja”. Nad całością czuwała, przygotowała program i młodzież – nasza najlepsza i niezastąpiona Pani Anna Płaczek. Jej piękny i ciepły głos zachwyca i urzeka zgromadzoną publiczność, a nam uświadamia jak mamy dobrze, jaki mamy zaszczyt, że to właśnie z nami śpiewa Pani Ania już od kilku ładnych lat. Finałową kolędę „Bóg się rodzi” zaśpiewali na zakończenie wszyscy artyści występujący tego wieczoru na scenie.

Ostatnią częścią Koncertu był poczęstunek na Małej Scenie teatru, niezwykle pięknie i profesjonalnie przygotowany przez Panią dr Teresę P.S i Jej wspaniałe Koleżanki, Przyjaciółki, Wolontariuszki. Obrusy, serwetki, kwiaty, termosy z kawą i herbatą, pudełka do zapakowania ciast na wynos – o wszystkim pomyślały nasze cudowne Panie. Za wszystkie przyniesione i przywiezione ciasta, ciasteczka, desery i babeczki – WSZYSTKIM, także naszym kochanym Mamom i Gościom !!! – bardzo dziękujemy !

Choć w tym roku Koncert trwał dłużej niż zwykle, bo aż dwie godziny – to dotarło do nas wiele miłych i ciepłych słów, że było pięknie, że było ładniej niż w latach ubiegłych i że za rok znowu koniecznie taki koncert musi się odbyć :-). Taką mamy nadzieję i już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy!

A teraz zabieramy Państwa do Teatru EKOSTUDIO, byście jeszcze raz mogli obejrzeć, pośpiewać, powspominać…

Podobne posty

Twoja opinia