Więc chodź, pomaluj mój świat…

… na żółto i na niebiesko… i na kolorowo i wg swojego pomysłu na plenerowych warsztatach malarskich w Nadziejewie.

My wciąż jeszcze duchem jesteśmy na turnusie w Nadziejewie. Ach, jak nam tam było dobrze! W środę rano przyjechało do nas sporo gości. Była Pani Prezes – Katarzyna Starzecka, Pan Wojtek z Zarządu i kilku dodatkowych wolontariuszy. Przyjechała oczywiście też, Pani Katarzyna Słuchocka – Profesor Politechniki Poznańskiej, która poprowadziła środowe Warsztaty malarskie w plenerze. Zgodnie z cytatem R.W. Emersona: „Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator” – ochoczo i z zapałem zabraliśmy się do pracy. Wolontariusze także mieli swoje płótno, i p. Kasia, i Emilka – Wolontariuszka i p. Prezes 🙂 W tym czasie rodzice mieli wolne, część siedziała przy wielkim pniu i rozmawiała na różne tematy, a część podpatrywała, jak idzie malowanie. A trzeba przyznać, że niektórzy tworzyli nowe obrazy bardzo szybko. Np. Michał namalował czarną kopalnię, a potem jeszcze kilka portretów, w tym p. Małgosi, p. Kuby i p. Tymona. Jak Wam się podobają te portrety? Czy podobni są do siebie? 🙂 Na zakończenie warsztatów – wspólna wystawa z artystami, wspólne zdjęcia i podziękowanie dla Pani Profesor. To był bardzo fajny czas, choć upał ponad 30st – to my w cieniu drzew z pędzlami bardzo miło spędziliśmy to środowe przedpołudnie. Bardzo dziękujemy Fundacji „Bardziej” i wszystkim, dzięki którym te warsztaty mogły się odbyć.

Po południu my mieliśmy wolne, a w tym czasie p. Prezes Fundacji „Bardziej” z cudownymi Wolontariuszami byli w Studio TVP3 Poznań i opowiadali o Warsztatach malarskich w plenerze. Zapraszamy do posłuchania i oglądania w głównym wydaniu poznańskich wiadomości! Link poniżej – nagranie zaczyna się od 15.15 minuty.

https://poznan.tvp.pl/61884014/17082022-godz1830

Jak już skończycie oglądać wiadomości, to zapraszamy do naszej fotogalerii, tradycyjnie z trzech aparatów: p. Kasi, p. Tomka i p. Prezes.

Podobne posty

Twoja opinia