Ojcowska Siła – Sobota 2 Października

2 października spora grupa, bo aż 12 mężczyzn, przybyła na budowę.

Pogoda dopisała, robota sama pchała się do rąk.

Pan Piotr pianką uszczelniał tarasowe drzwi; pan Sebastian murował otwór drzwiowy na 1 piętrze; p. Zbigniew „przeniósł” kratkę wentylacyjną, która była zamontowana w świetle rur; p. Marian, Oskar i Aleksander kończyli wymieniać fugi w kafelkach; p. Roman sprzątał, układał, segregował; p. Wiesiek z p. Piotrem rozszyfrowywali tablicę rozdzielczą i sprawdzali oświetlenie w budynku.

Panowie: Józef, Aleksander, Kamil, Oskar i jeszcze jeden Józef 🙂 ) ścięli drzewo, które zahaczało już o elektryczne kable i stanowiło poważne niebezpieczeństwo.

Bardzo DZIĘKUJEMY SĄSIADOM: Panu Józefowi (sąsiadowi p. Józka 🙂 ) za wypożyczenie profesjonalnego sprzętu do ścięcia drzewa, Sąsiadowi z ul. Jagiellonów za podpowiedź i pożyczenie liny.

DZIĘKUJEMY też bardzo firmie „AniMani” za podarowanie nam materiałów budowlanych – papy, zaprawy, betonu. Wszystko się nam przyda i wszystko wykorzystamy. Jeśli ktoś może przekazać nam jakiekolwiek materiały – będziemy bardzo wdzięczni.

Tradycyjnie już dziękujemy pani Iwonie – tym razem za miniaturowe zapiekanki. Szczególnie te z jajkiem były pyszne. Tak szybko się skończyły, że tylko jedną udało się złapać w obiektywie aparatu 🙂

Panowie Marian i Piotr (nie licząc p. Wieśka i Zbigniewa 🙂 ) byli już po raz 5 na „Męskiej sobocie”. Pani Prezes przygotowała dla nich niespodziankę – w podziękowaniu otrzymali 10 szt. „talonów” na terapię dzieci. Zachęcamy więc do naśladowania i zbierania 5 sobót. Niespodzianki i drobne podziękowania czekają!

DZIĘKUJEMY ! wszystkim Panom, którzy czas w sobotnie przedpołudnie poświęcili na budowie i remontowaniu Naszego domu! Zapraszamy już w najbliższą sobotę. Każda para rąk się liczy. Na każdego liczymy i czekamy już od godz. 9.00.

A na zakończenie jeszcze „wpis” Emilki, która pomagała redagować ten post. Ileż w nim uznania i zachwytu nad siłą i dobrocią Ojców, którzy przybywają w soboty na Jagiellonów. Niech ten liścik będzie szczególnym podziękowaniem dla wszystkich Panów, oraz zachętą do czynienia dobra. Oczywiście bardzo dziękujemy także Dziadkom, Bratu, przyszłemu Szwagrowi i Wujkowi, którzy byli już na naszej budowie.

Podobne posty

Twoja opinia