III Pielgrzymka – część 5 i ostatnia

W sobotę byliśmy na Herbatce u Królowej, a w niedzielę, 13 października… w odwiedzinach u Króla Jana III Sobieskiego, w jego Pałacu w Wilanowie. Mieliśmy wielkie szczęście, bo jedną z grup oprowadzała p. Karolina, ta, którą poznaliśmy w sobotę na Zamku Królewskim. Tym razem tytuł naszych warsztatów brzmiał: "Ceramiczne piecuchy". Oglądaliśmy więc w Pałacu przede wszystkim te miejsca i rzeczy, gdzie było cokolwiek ceramicznego. Nawet trójwymiarową podłogę udało się nam dostrzec. Hmm, tak dawno, a już wtedy potrafili tworzyć trójwymiarowo. Brawo!
Na zakończenie zwiedzenia mogliśmy popróbować swoich możliwości i odkryć ukryte talenty. Popatrzcie sami, jak ładnie nam wyszło to ceramiczne malowanie. Dziękujemy Paniom, które nas oprowadzały po Pałacu i tym, które prowadziły warsztaty. Dziękujemy Dyrekcji za bezpłatne lekcje edukacyjne i możliwość zwiedzania.
To był już ostatni punkt naszej III Pielgrzymki. Po obiedzie, pełni wrażeń i miłych wspomnień zajęliśmy miejsca w autokarze, by późnym wieczorem cało i szczęśliwie dotrzeć do Opola.
Wszystkim bardzo dziękujemy!

Poprzedni postNastępny post

Podobne posty

Twoja opinia