W dniach 21-23.10.2016 r. już po raz drugi Wolontariusze naszego Stowarzyszenia uczestniczyli w 3-dniowej wycieczce szkoleniowo-integracyjnej do Zakopanego.
Pogoda dopisała – był więc czas na piękne, jesienne spacery, zakupy na Krupówkach i odkrywanie uroków Zakopanego. W sobotę rano wyruszyliśmy do Doliny Strążyskiej i dalej do wodospadu Siklawica. Po obiedzie wyjechaliśmy wyciągiem na skocznię, skąd podziwialiśmy panoramę Tatr i Zakopanego. Po kolacji uczestniczyliśmy w warsztatach pt. ”W co się bawić?” – czyli jak dobierać zabawy z uwzględnieniem możliwości percepcyjnych dzieci i młodzieży z trisomią 21, które specjalnie dla nas przeprowadziła pani Małgorzata Martyniak – prezes Stowarzyszenia „Wielkie Serce” z Bielska-Białej. Późnym wieczorem dyskutowaliśmy i zastanawialiśmy się w jaki sposób i co możemy pomóc w naszym stowarzyszeniu.
W niedzielę, zaraz po śniadaniu kolejne szkolenie p. prezes M.Martyniak – tym razem pt.: Każdy ma coś czego nie ma inny ktoś” – czyli jak mówić o niepełnosprawności w środowisku osób pełnosprawnych. W południe byliśmy już w Sanktuarium na Krzeptówkach, a po Mszy św, podziwialiśmy kunsztowne wykonanie, koronkową pracę zakopiańskich stolarzy, zwiedziliśmy park i oczywiście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, także z Giewontem w tle.
Potem jeszcze ostatnie zakupy na Krupówkach i po obiedzie wyjazd do Opola.
Bardzo szybko minęły te trzy dni. Był to czas wielu rozmów, wzajemnego poznania się, zabawy, śpiewu, spacerów, zakupów i szkoleń.
Dziękujemy pani Małgorzacie Martyniak za przyjęcie zaproszenia i za bardzo ciekawe i praktyczne przedstawienie trudnych, a dla wielu z nas, nowych tematów. A Pani Prezes za zorganizowanie wyjazdu i wszelką troskę o nas.
Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił i zostać Wolontariuszem TRISO.

Poprzedni postNastępny post

Podobne posty

Twoja opinia