Nasz pierwszy w nowym domu Dzień Dziecka już za nami!

Jak było? – Sami zobaczcie, bo co tu opowiadać, gdy nawet NIEBO się z nami bawiło 🙂 . Mimo wszelkich niepomyślnych prognoz i nawet drobnego porannego deszczyku, to równo o godzinie 12.00 zaświeciło słońce i było już z nami do końca! A jak słońce na niebie, to i w sercach radość. Tak właśnie wesoło i radośnie było w Dzień Dziecka w naszym Centrum w Opolu.

Ponieważ na początku jednak trochę padało – to schroniliśmy się w naszej dużej „popielatej „sali. Tam była część artystyczna w wykonaniu dzieci z warsztatów wokalnych Fundacji BluesOpole, naszej młodzieży, Ewy, Szymona i Martynki. Potem część oficjalna, parę słów o historii powstania placu zabaw i krótkie przemówienia zaproszonych Gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: Pan Andrzej Buła – Marszałek Województwa Opolskiego i Pani Agnieszka Gabruk – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu. No a potem? Potem – Niespodzianka! Wychodzimy, by przeciąć wstęgę i uroczyście otworzyć plac zabaw – a tu na niebie… SŁOŃCE! Zostajemy więc już na dworze, przecinamy wstęgę i bawimy się, tańczymy, śpiewamy. Atrakcji wiele. Huśtawki, karuzela, zjeżdżalnia, trampoliny, malowanie na folii, rzut piłką do kosza, paletki, piłki, no i oczywiście bogaty poczęstunek. Stoły aż się uginały od pysznych ciast, ciasteczek, sałatek, ogórków kiszonych, chleba ze smalcem, deserów i owoców. I cały czas muzyka na żywo! Cudowne głosy pp Izabeli I Krzysztofa przypomniały nam wiele znanych i lubianych piosenek. Swoje wokalne zdolności zaprezentowali też m inn. Kuba z Nysy, Mariola i Adrian z Opola, a na keyboardzie „Szła dzieweczka do laseczka ” i „Hej, sokoły” zagrała Emilka.

Było nam znowu bardzo dobrze. Jak za dawnych, starych lat. Dzieci i młodzież wspaniale się bawiła, a rodzice mieli czas dla siebie. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku 🙂

Na koniec PODZIĘKOWANIA!

Panu Marszałkowi i Pani Dyrektor za zaszczycenie nas swoją obecnością. Wszystkim, którzy przynieśli te ww pyszności. Pp. Izabeli i Krzysztofowi za wspaniałą muzyczną oprawę. Pani Joli i p. Agnieszce oraz Angelice i p. Ewie – za poświęcony czas, wspólne tańce i zabawy. Pani Kasi za cierpliwe fotografowanie. Paniom Prezes Stowarzyszenia „Jednym słowem” i Fundacji BluesOpole za uświetnienie naszego festynu konferansjerką, śpiewem i zabawami. Gorące podziękowania kierujemy do osób, które przyszły wcześniej i do tych, które zostały by przygotować a potem wszystko umyć, ustawić na swoje miejsce, posprzątać. Dziękujemy wszystkim – za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Szczególne podziękowania kierujemy jeszcze do Panów, którzy w ostatnich dniach przyjeżdżali codziennie, by wszystko przygotować i zdążyć uporządkować. By ułożyć bezpieczną nawierzchnię, zamontować regulamin, umyć huśtawki, zjeżdżalnie, krzesła i ławki. Dziękujemy też bardzo p. Ani za umycie okien oraz „ogarnięcie” parteru i wokół domu.

Zapraszamy do obszernej, bo z kilku aparatów – fotogalerii.

Poprzedni postNastępny post

Podobne posty

1 Komentarz

Twoja opinia