Świątecznie, miło i muzycznie, wesoło i tanecznie było w Centrum Aktywności i Rehabilitacji w piątek, 29 grudnia. Spotkaliśmy się po południu, by wspólnie kolędować, słuchać występów i podziwiać zdolności muzyczne naszych dzieci i młodzieży, cieszyć się z bycia razem. Odwiedził nas także prawdziwy św. Mikołaj, a przy pięknie nakrytych białymi obrusami, nowych okrągłych stołach – mieliśmy czas na wspólne rozmowy, poczęstunek i śpiew.

Swoją obecnością zaszczyciła nas po raz kolejny Pani Dyrektor ROPS – Agnieszka Gabruk. Bo to dzięki dofinansowaniu ROPS w Opolu mogło się odbyć nasze świąteczne spotkanie. Z otrzymanej dotacji zakupione zostały świąteczne dekoracje, poczęstunek, mikołajowe paczki. Wszyscy występujący i grający na instrumentach otrzymali osobiście od Pani Dyrektor piękne książki o zwyczajach świątecznych z dołączoną płytą z kolędami.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od świątecznych życzeń Pani Prezes i wspólną kolędą „Wśród nocnej ciszy”. Następnie nasza młodzież występowała i grała na różnych instrumentach: na pianinie, keyboardzie, flecie i gitarze. A my te same kolędy śpiewaliśmy potem razem, z dużym ułatwieniem, bo ze słowami „rzucanymi” przez p. Izę na dużym ekranie. Zespół muzyczny tańczył i śpiewał razem z p. Izą, Jolą i p. Krzysztofem. Oprócz znanych kolęd, jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” – pani Iza przygotowała też naszą ulubioną, którą śpiewaliśmy w poprzednich latach z p. Anią: „Alleluja, w Betlejem się narodził Bóg” i była też nawet „Opolska pastorałka”. Gdy skończyliśmy kolędować – przyszedł wyczekiwany Gość- św Mikołaj. Bawił się z nami, tańczył, śpiewał. No i oczywiście my też śpiewaliśmy Mikołajowi, recytowali wiersze i każdy otrzymał od Mikołaj prezent. A potem… Mikołaj gdzieś zniknął ?! Ale na szczęście tylko na chwilkę i wrócił na salę z wielkim tortem z napisem „8” . Okazało się, że dokładnie w piątek, 29 grudnia swoje 8. urodziny obchodziła nasza kochana Natalka. Było więc głośne 100-lat i urodzinowe życzenia. Potem już tylko zabawa, śpiewy i radość z bycia razem.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że ten piątkowy wieczór mogliśmy spędzić w tak miłej, rodzinnej atmosferze. Dziękujemy Pani Dyrektor ROPS – Agnieszce Gabruk, Pani Izie i p. Krzysztofowi za przygotowanie i prowadzenie, p. Joli i Małgosi za przygotowanie muzyczne naszej młodzieży i pomoc, p. Kasi za niestrudzone fotografowanie, paniom Wiktorii i Roksanie za udekorowanie sali, przygotowanie stołów i poczęstunku, wyprasowanie obrusów :-), św. Mikołajowi, wszystkim mamom- za posprzątanie po spotkaniu. Wam wszystkim- za to że przyszliście, że byliśmy razem.

Zadanie pn.: Świąteczne integracyjne spotkanie z Mikołajem dla dzieci niepełnosprawnych z Trisomią 21″ było finansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON. Bardzo dziękujemy!

P.S>

Znowu nam Google pomieszało kolejność zdjęć… Przepraszamy!

Podobne posty

Twoja opinia