Tydzień temu, w sobotę 17 września, niewielką grupą najodważniejszych osób wybraliśmy się do JuraParku w Krasiejowie. Choć pogoda nie zachęcała, bo zaraz po przekroczeniu bram wejścia do Parku zaczął kropić deszcz, wiał zimny wiatr, było pochmurno i w powietrzu czuć buło sporą wilgoć – nie poddaliśmy się i wraz z naszą wspaniałą przewodniczką, panią Wiktorią – wyruszyliśmy w podróż sprzed milionów lat. Jadąc pociągiem w „Tunelu Czasu” poznaliśmy, jak powstawały galaktyki, Księżyc, Ziemia i życie na naszej planecie. Potem ok. 1,5 km spacerem „Ścieżką Dydaktyczną” zdobyliśmy dalszą wiedzę na temat dinozaurów. Na chronologicznej ścieżce spotkaliśmy prehistoryczne gady, wielkie i małe, mięsożerne i długoszyje-roślinożerne, skrzydlate i pokryte wielkimi łuskami. Mieliśmy w rękach prawdziwe skamienieliny, robiliśmy zdjęcia, oglądali i podziwiali. Byliśmy też w prehistorycznym Oceanarium 3D i Kinie 5D. Atrakcji co nie miara. I wiecie co? Na czas naszej wycieczki, zaraz po wyjściu z pociągu – przestało padać, nawet chwilami gdzieś nieśmiało zza chmur wyglądało słońce, zrobiło się całkiem przyjemnie i suchą stopą dotarliśmy do końca zwiedzania. Zdążyliśmy jeszcze posilić się w pobliskiej restauracji, a potem już w strugach deszczu dobiegliśmy do naszych aut zaparkowanych na parkingu.

Dzień pełen wrażeń, odkrywania i poznawania historii, bycia razem i radości przebywania w gronie dobrych znajomych i przyjaciół. Bardzo dziękujemy Pani Wiktorii za niezwykle ciekawe przedstawienie nam prehistorycznej wiedzy, za oprowadzenie po Parku, za uśmiech i profesjonalizm.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Pani Moniki, która zaprosiła nas do Jura Parku i przekazała pani Prezes Voucher na wszystkie atrakcje.

Jedno, czego szkoda, to że tak mało nas było… Czyżby przestraszyli się pogody?… Tyle atrakcji zupełnie za darmo… Trudno znaleźć jakiś inny powód…

Zapraszamy więc wszystkich do fotograficznej relacji z wycieczki. Tych, którzy byli – do miłych wspomnień, tych, którzy nie dotarli – by zachęcić na przyszłość, a tych, którzy nie mogli być – by może zaplanowali sobie kiedyś wycieczkę do Krasiejowa. My – serdecznie polecamy!

Podobne posty

Twoja opinia