W Gołej, Oleśnie, Borkach…

W niedzielę 23 stycznia mieliśmy zaplanowany Koncert w Prudniku. Jednak pandemia pokrzyżowała nam plany, koncert musiał zostać odwołany, a właściwie przeniesiony na przyszły rok 🙂

W zamian prudnickiego koncertu zapraszamy WAS do obszernej fotorelacji z występów z niedzieli 16.01.2022r.

Wcześnie rano, bo już o 8.30 wyjechaliśmy z Opola autokarem do Gołej, rodzinnej miejscowości naszego wspaniałego Szymona. Jeszcze w autobusie przebraliśmy się w granatowo-złote stroje i zaraz po Mszy daliśmy pierwszy w tym dniu Koncert Kolęd. Było nam bardzo miło, bo choć kościół drewniany i niewielki, to prawie wszyscy zostali, by posłuchać kolęd i pastorałek w naszym wykonaniu. Byli też znajomi i Rodzina Szymona, więc tym bardziej się cieszyliśmy, no i co tu ukrywać – trema też była większa 🙂 Chyba niepotrzebnie, bo zostaliśmy bardzo serdecznie i ciepło przyjęci, były brawa i owacje na stojąco i oczywiście BIS. Nie mogliśmy zatrzymać się tutaj dłużej, bo szybko trzeba było wsiadać do autobusu i jechać do Olesna.

Tam właśnie kończyła się kolejna Msza, po której występowaliśmy. I po raz kolejny bardzo miłe zaskoczenie tego dnia, a właściwie to dwie miłe niespodzianki. Po pierwsze wśród publiczności dostrzegliśmy Kamilka z mamą – panią Izą i tatem – p. Krzysztofem; po drugie prawie cały, tym razem bardzo duży, kościół ludzi. Oba te wydarzenia – dodały nam odwagi i radości. Fajnie się występuje, gdy kościół jest wypełniony prawie po brzegi, wtedy tak głośno słychać brawa 🙂 A tych, ( braw ) nie brakowało podczas naszego Koncertu. I znowu bis, i jakże miłe – brawa na stojąco. To tak bardzo dodaje nam skrzydeł i wiary, że to co robimy ma sens, że przynosi radość nie tylko nam.

Potem zostaliśmy na jeszcze jednej Mszy, po której znowu występowaliśmy. Oczywiście razem z Panią Anią, a na keyboardzie akompaniamentowała nam Pani Jola. Tym razem na całym naszym koncercie był obecny ks Damian, którego już kiedyś poznaliśmy w kościele w Dziewkowicach (jego rodzinnej miejscowości) i jeszcze raz była p. Iza, p. Krzysztof i Kamilek (chyba im się bardzo podobało, skoro zostali na kolejnym koncercie 🙂 ) Po występie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a od księdza otrzymaliśmy prezenty- czekolady, obrazki, albumy o Sanktuarium św. Anny z Olesna i kopertę 🙂 . Bardzo dziękujemy!

Ostatnim miejscem niedzielnych występów był Dom Seniora w Borkach Małych. Ach, jak nas tutaj przyjęto ! Od razu po przyjeździe czekał już na nas suto zastawiony stół. Zjedliśmy przepyszny obiad: rosół, góra sałatek i kilka talerzy mięs, ziemniaki, kompot no i coś, co Szymon lubi najbardziej – kluski śląskie !!! A przy tym wszystkim jeszcze przesympatyczne i uśmiechnięte panie, które stęskniły się bardzo za naszą młodzieżą. Ewa, Martynka, Emilka i Szymon byli tutaj w ramach Opieki Wytchnieniowej w sierpniu 2021 i też bardzo miło wspominają pobyt w Małych Borkach. Kiedy my jedliśmy obiad – kaplica wypełniała się już pensjonariuszami Domu Seniora. Nasz ostatni koncert w niedzielę 16 stycznia, to występ i wspólne kolędowanie z Seniorami. Radość podwójna: Seniorów i nasza. Mieliśmy nawet dodatkowego dyrygenta:-), niektórzy próbowali tańczyć 🙂 . Po występie z p. Anią i p. Jolą – Emilka i Ewa grały na keyboradzie, a wszyscy razem śpiewaliśmy. Trudno było skończyć i pożegnać się z tak miłą publicznością. Gorąco dziękujemy wszystkim paniom za tak miłą i serdeczną atmosferę. Dziękujemy też bardzo Pani Dyrektor Bożenie M – za zaproszenie nas do Domu Seniora i za to niezwykle życzliwe i ciepłe przyjęcie. Było nam bardzo dobrze.

Po występach wróciliśmy jeszcze do sali, gdzie wcześniej jedliśmy obiad i deser. Wiele jeszcze zostało, więc nasza młodzież jeszcze sobie dojadła i wreszcie była chwila, by ucieszyć się z obecności pani Izy, p. Krzysztofa i Kamilka. Była chwila na bycie razem, na chwile rozmowy, na to coś, czego tak bardzo nam wszystkim chyba brakuje. Taka chwila dla siebie, radości z bycia razem, radości z siebie nawzajem. Naszej młodzieży też tego bardzo brakuje w tak bardzo zabieganym świecie. Szkoda, że tak mało jest nas w zespole i tak mało bierze udział w występach … Jesteśmy pewni, że i innym dzieciom i młodzieży byłoby z nami dobrze. Wszyscy potrzebujemy kontaktu i czasu spędzonego w gronie przyjaciół. Zapraszamy serdecznie!

Korzystając z okazji, że był z nami Pan Stanisław – właściciel firmy FOLTRANS, z którą jeździmy już od lat na wszystkie koncerty, wycieczki, obozy – podziękowaliśmy za współpracę, bezpieczną podróż i życzyliśmy sobie dalszych długich wspólnych lat.

Cały ten piękny, niedzielny dzień przygotowała dla nas pani Teresa – mama Szymona. Bardzo dziękujemy! Zdajemy sobie sprawę ile to trudu, poświęcenia, załatwiania i czasu wymaga, by wszystko dograć, by z każdym się umówić, by wszystko pasowało, by wszędzie zdążyć. Udało się !!! Było pięknie, wszędzie zdążyliśmy, wszędzie na nas czekali i wszędzie byliśmy bardzo serdecznie przyjęci. Jeszcze raz bardzo Pani DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy wszystkim za złożone dla nas datki i wpłaty na konto. Wszystko przeznaczymy na wakacyjny obóz młodzieży.

A teraz zapraszamy już Państwa na fotograficzne wspomnienia i czekamy na Państwa w Teatrze EKOSTUDIO w Opolu, w niedzielę 30 stycznia o godz. 17.00 na ostatnim w tym roku Koncercie Kolęd. Wstęp wolny !

Podobne posty

Twoja opinia