Ponad 21 lat działań

Stowarzyszenie TRISO działa nieprzerwanie od 1999 roku, stale poszerzając zakres swoich działań oraz grono wspieranych osób z Trisomią 21.

Dofinansowanie z PFRON

Poniższe zajęcia dofinansowane są ze środków PFRON w ramach zadania „ Klucz do przyszłości -wieloprofilowe działania terapeutyczne na rzecz osób niepełnosprawnych z Trisomią 21 szansą na lepsze życie i zwiększenie samodzielności”  realizowanego w latach 2022-2023.

Zajęcia grupowe Ćwiczenia z nauką pływania Grupowe zajęcia aktywizujące ruchowo na basenie dla starszych dzieci i zajęcia rehabilitacyjne dla maluchów prowadzone pod kierunkiem doświadczonych rehabilitantów. Zajęcia odbywają się w środy o godz. 16:30 dla dzieci młodszych oraz o godz. 17:30 – dla starszych i dorosłych w basenie rekreacyjnym w „Wodnej Nucie” przy ul. Prószkowskiej 96 w Opolu.
Zajęcia grupowe

Z pedagogiem i logopedą

Grupowe zajęcia dla dzieci odbywają się raz w tygodniu, po wcześniejszym ustaleniu terminu z terapeutami.

Grupowe i indywidualne

Zajęcia muzyczne

Zajęcia muzyczne z nauką gry na pianinie, gitarze i flecie.

Zajęcia taneczne, rytmiczne i śpiewu. 

Zajęcia indywidualne

Obsługa komputera

Zajęcia komputerowe z nauką obsługi komputera i internetu. Tworzenie prostych projektów graficznych, wyszukiwanie stron w internecie. Terminy zajęć do uzgodnienia indywidualnie z terapeutą. 

Zajęcia indywidualne

Hipoterapia

Zajęcia prowadzone pod kierunkiem instruktora hipoterapii. Zajęcia odbywają się w Ośrodku Hipoterapii w Zawadzie i Jarnołtówku. Terminy zajęć do uzgodnienia indywidualnie z hipoterapeutami.

Zajęcia Indywidualne

Kynoterapia

Zajęcia z udziałem psa, prowadzone pod kierunkiem pedagoga. Odbywają się w Opolu. Terminy zajęć do uzgodnienia indywidualnie z pedagogiem.

Zajęcia Indywidualne

Terapia Integracji Sensorycznej

Indywidualna terapia integracji sensorycznej (SI). Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone w Opolu i Nysie.  Terminy zajęć do uzgodnienia z terapeutami.

Indywidualna

Terapia specjalistyczna

Zajęcia z dzieckiem prowadzi pedagog specjalny, logopeda lub psycholog. Odbywają się w siedzibie stowarzyszenia w Opolu lub w gabinecie logopedycznym w Nysie. Terminy zajęć do uzgodnienia indywidualnie.

Indywidualna

Terapia aktywizująca

Indywidualna terapia aktywizująca ruchowo dla niemowląt i małych dzieci. Terminy zajęć do uzgodnienia z terapeutami.

Grupa wsparcia – spotkania w małej grupie mam najmłodszych dzieci. Spotkania odbywają się według potrzeb, po wcześniejszej w aktualnościach na stronie. Dowiedz się więcej.

Ponadto każdego roku wyjeżdżamy na krótkie wycieczki i wspólne wczasy nad morzem. Byliśmy już m.in. w Kudowie, Górach Stołowych, w Czechach i na Słowacji, w Karpaczu i Zakopanem, wspólnie też zwiedzaliśmy Warszawę, Kraków i okolice. W lecie 2 tygodnie spędziliśmy nad morzem w Dźwirzynie, a nasza młodzież na obozie z wolontariuszami w Dziwnówku, Łazach, Pogorzelicy.
Corocznie urządzamy naszym dzieciom „Dzień Dziecka” i wspaniałą zabawę Mikołajkową.

Projekty PFRON

Stowarzyszenie TRISO realizuje jedne z największych zadań w województwie opolskim współfinansowanych ze środków PFRON.

2021-2023

„Klucz do przyszłości” – wieloprofilowe działania terapeutyczne na rzecz osób niepełnosprawnych z trisomią 21 szansą na lepsze życie i zwiększenie samodzielności

2021-2022

„Pomocna dłoń” – asystencja osobista wsparciem osób niepełnosprawnych
intelektualnie z Trisomią 21

2018-2021

„Komunikacja, Aktywność i Sprawność – drogą do samodzielności osób niepełnosprawnych z Trisomią 21”

2019-2020

„Ruszaj ze mną w drogę po samodzielność – asystencja osobista wsparciem osoby niepełnosprawnej intelektualnie z Trisomią 21”

2018-2019

„Razem w tandemie – asystencja osobista wsparciem osoby niepełnosprawnej intelektualnie z Trisomią 21”

2016-2018

„Krok do samodzielności poprzez aktywną i kompleksową rehabilitację osób niepełnosprawnych z Trisomią 21”

Jadwiga Wiśniewska

Koordynator projektów PFRON

Nasi terapeuci

Od początku istnienia Stowarzyszenia współpracują z nami najlepsi specjaliści i terapeuci. Mają doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, obszerną i wciąż na nowo aktualizowaną wiedzę teoretyczną, niezwykłą intuicję i autentyczne zamiłowanie swojej pracy.