Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego – serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają choć odrobinę czasu i chcieliby zostać wolontariuszami naszego Stowarzyszenia.

Wszystkich zainteresowanych wolontariatem w TRISO – zapraszamy do kontaktu!

Koordynator Wolontariatu:

p. Sabina Szczęsny – nr tel. 728 245 699; mail: sabina.szczesny@o2.pl

Razem z różnymi organizacjami, szkołami, rodzinami z całej Europy zatańczyliśmy układ przygotowany specjalnie na Światowy Dzień Osób z Trisomią 21. Kroków i układu nauczyła nas Pani Jola, której bardzo dziękujemy.

Po raz pierwszy zajęcia odbyły się w naszym nowym domu, przy ul. Jagiellonów 53. Budynek nie jest jeszcze gotowy, ale dzięki panom – Wiesławowi i Jerzemu, którzy uporządkowali pomieszczenia – mogliśmy się tam spotkać i razem świętować nasz Dzień!

Było bardzo radośnie i tanecznie. Fajnie, że były z nami cudowne i uśmiechnięte wolontariuszki.
Wszystkim bardzo dziękujemy!

21.03 – to na całym świecie Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, a więc też wszystkich naszych stowarzyszeniowych dzieci i dorosłych z Trisomią 21. Życzymy Im wszystkim oraz im bliskim – wszelkiego dobra, radości, zdrowia, powodzenia.

Wideo-niespodzianka od naszych Wolontariuszek

Gorąco zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, który z tej okazji nagrały nasze dwie wspaniale Wolontariuszki: Sabina i Hania.
Dziękujemy Wolontariuszkom za pomysł i realizację, a firmie PASlive za nagranie i montaż!

Spodobał się Wam film, który przygotowała Sabina z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa?
To poczytajcie jeszcze wywiad z Sabiną, naszą cudowną wolontariuszką.


Życzenia i dowody łączności

Płyną do nas z różnych stron. Bardzo dziękujemy!

Razem ze Stowarzyszeniem z Łodzi, gorąco zapraszamy również na transmisję Mszy św. odprawionej przez arcybiskupa Władysława Ziółka w intencji osób z Trisomią 21 i ich rodzin.

Bardzo nam miło, że wśród łączących się z nami jest też wspaniała Szkoła podstawowa nr 2 w Opolu. Zapraszamy do objerzenia prezentacji przygotowanych specjalnie z okazji Światowego Dnia. O Martynce z Trisomią 21, uczennicy IV klasy tej szkoły.

Więcej na stronie internetowej szkoły.

Jeszcze jeden nadesłany dziś film, jeszcze raz z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu. Tym razem kl. VIIIa wraz z Wychowawcą. Z filmem dotarły też życzenia: zdrowia, radości oraz otoczenia pełnego samych życzliwych osób. Jesteście Wspaniali !!! Mamy już duże grono życzliwych osób w Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu 🙂 DZIĘKUJEMY!

Dziś, 5 grudnia Dzień szczególny:
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!
Drodzy Wolontariusze! 🌼🌼🌼
Życzymy Wam spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów,
a przede wszystkim tego aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobro słowo wracało do Was i dawało Wam radość i siłę. 🌹🌹🌹

Kolejny, 8 już obóz = warsztaty TRISO za nami.
W Pogorzelicy był ponoć problem z internetem 😏, potem czekaliśmy na zdjęcia – no i wreszcie już wszystko mamy i możemy Wam co nieco pokazać.
Było SUUUPER!!! Zresztą- sami zobaczcie.
Plażowanie, spacery, zwiedzanie, zajęcia plastyczne, pisanie kartek, poranna gimnastyka i zabawy z chustą, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wycieczki, rejs statkiem, przejażdżka ciuchcią do Rewala, zwiedzanie latarni w Niechorzu, Rezerwatu Żubrów w Międzyzdrojach, Parku Wieloryba i Ocenarium w Rewalu. Eh, może nawet za dużo? – bo upały dawały nam w kość. Byliśmy też w labiryncie luster, kąpaliśmy się w basenie, Hania zaplatała kolorowe warkocze, przygotowywaliśmy przedstawienie teatralne na zakończenie warsztatów. Tu możecie je zobaczyć 🙂 : https://www.facebook.com/honorata.korga.3/videos/791215161685134
Bawiliśmy się, śpiewaliśmy, byliśmy razem.
Jak zwykle – było za krótko!
Dziękujemy Sponsorom -LIONS CLUB Opole, Panu Stanisławowi z FOLTRANS oraz wszystkim, dzięki którym ten obóz mógł się odbyć. Z niecierpliwością czekamy na kolejny! To już za rok😄

1 2 3 23