Już tydzień minął od dnia, gdy nasza młodzież i wolontariusze wrócili z XI Warsztatów nad morzem w Niechorzu. Choć pogoda czasami płatała figle i padał deszcz, to czas minął bardzo szybko. Wiele zwiedzili i zobaczyli. Odwiedzili Muzeum Rybołówstwa i Park Miniatur w Niechorzu, zwiedzali Kamień Pomorski i Świnoujście, płynęli statkiem po Morzu i Zalewie Kamieńskim. Byli w Motylarni w Niechorzu, podziwiali pomnik Małego Księcia w Rewalu i dziwili się w domku do góry nogami w Pobierowie. No i oczywiście opalali się i kąpali w morzu, pisali i przygotowywali kartki dla darczyńców. Dziękujemy Wolontariuszkom, które wspaniale wypełniały swoje role, towarzysząc na co dzień naszej młodzieży. Dziękujemy obozowej Kadrze za bezpieczne wakacje, atrakcyjny i bogaty program warsztatów, uśmiech i radość naszej młodzieży. Panu Stanisławowi dziękujemy za podróż komfortowym autokarem, za wycieczki, upominki i wyrozumiałość.

Zadanie pn. : „Wyjazdowe warsztaty dla osób z niepełnosprawnością intelektualną aktywizujące je społecznie” było dofinansowane z budżetu Województwa Opolskiego ze środków PFRON w ramach zadnia publicznego: ” organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby. BARDZO DZIĘKUJEMY!

Kochani Uczestnicy letniego obozu, czyli wyjazdowych warsztatów aktywizujących społecznie do Niechorza – serdecznie Was wszystkich (osoby z trisomią 21, wolontariuszy, kadrę, rodziców) zapraszamy na spotkanie przedobozowe, które odbędzie się już w najbliższy piątek, tj 19 maja o godzinie 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia w Opolu, przy ul. 1-go Maja 9 pok. 79 na czwartym piętrze.

Ponieważ będzie to prawdopodobnie jedyne spotkanie przedobozowe – dlatego obecność wszystkich wyjeżdżających OBOWIĄZKOWA!

Choć dziś za oknem zimno i deszczowo, to w środę 10 maja było ciepło, słonecznie i bardzo miło. Specjalnie do nas przyjechały Wolontariuszki, uczennice Zespołu Szkół w Tułowicach z opiekunką, Panią Sandrą Musiał.

Dziewczyny, bo wszystkie Wolontariuszki i nasza młodzież – to dziewczyny, nie było ani jednego chłopaka – spotkały się przy moście, przy wejściu do Parku Nadodrzańskiego. Szybkie zapoznanie się, pożegnanie z rodzicami i cała grupa udała się na spacer, by razem spędzić środowe popołudnie. Były w Parku nad Odrą, na placu zabaw przy Młodzieżowym Domu Kultury, na lodach w Dolce Vita, i po mile spędzonym popołudniu- pożegnały się przy mostku na Młynówce. Fajnie było razem. Był czas na wspólną zabawę, spacer, pogaduchy.

Bardzo dziękujemy Pani Sandrze i wszystkim Wolontariuszkom z Tułowic. No i serdecznie zapraszamy znowu do nas.

Może następnym razem będzie nas więcej…

Za nami już kilka dni najpiękniejszego miesiąca w roku – MAJA. A my mamy dla Was kilka zaproszeń i liczymy, że chętnie skorzystacie. Gorąco Zapraszamy!

Już dziś, w sobotę 6 maja o godzinie 14.00 czekamy na wszystkie młodsze dzieci. Niestety, prognozy pogody nie są zbyt przychylne, więc chyba raczej spotkamy się w siedzibie TRISO przy ul. 1-go Maja 9, na 4 piętrze. Gorąco Zapraszamy!

Wcześniej, bo już od godziny 9.00, też w sobotę, 6 maja czekamy na Panów na budowie, przy ul. Jagiellonów 53. Zostały już tylko prace wykończeniowe, malowanie, przenoszenie mebli itp. W ostatnią sobotę na budowie kanapki przywiozła Natalka z mamą. Szkoda, że nie widzieliście, a my nie nagraliśmy- z jaką radością biegała po wszystkich piętrach, zaglądała do każdego pomieszczenia, witała się z każdym panem. Ileż w tym było takiej prawdziwej, dziecięcej radości. Na pewno i inne dzieci będą miały radość z własnego, naszego domu. Zapraszamy!

W środę, 10 maja o godzinie 15.30 zapraszamy na Majówkę. Przed mostem na wyspę BOLKO czekać na wszystkich będą Wolontariusze z Tułowic. Chcą nas zabrać na spacer, plac zabaw, być razem. Nie ma ograniczeń wiekowych. Zapraszamy wszystkich! Liczymy na Waszą liczną obecność. Nasze dzieci, młodzież i dorośli tak bardzo potrzebują być razem, w swoim gronie. W tym czasie rodzice mogą mieć wolne, albo razem udać się na kawkę 🙂 . Przekażcie to zaproszenie innym, udostępnijcie w mediach społecznościowych, na Waszych stronach, fb.

W sobotę 13 maja, pani dr Teresa P-S wraz ze swoimi Wolontariuszkami zaprasza na godzinę 10.00 na budowę starsze dziewczyny i te wszystkie, które chciałyby pomóc. Razem będziemy przygotowywać kanapki dla panów, serwować kawę, herbatę. Będzie znowu okazja, by być razem i razem spędzić czas. Nie zapomnijcie o koszulkach TRISO. Fartuszki dla Was mamy 🙂

W piątek, 19 maja o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich uczestników (osoby z Trisomią 21 i Wolontariuszy) letnich Warsztatów na spotkanie przedobozowe. Spotykamy się w siedzibie przy ul.1-go Maja, na 4 piętrze.

W niedzielę, 28 maja zapraszamy Was na jedyny w tym roku koncert pieśni i piosnek Maryjnych wykonaniu naszej młodzieży i p. Anny Płaczek. Miejsce i godzinę podamy w późniejszym terminie.

Jeśli ktoś ma propozycję, jak spędzić razem Dzień Dziecka – to prosimy o kontakt. Wszelkie pomysły mile widziane 🙂

A teraz już zabieramy Was razem z Natalką na wycieczkę po naszym nowym domu.

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu na zawsze naszej byłej Wolontariuszki Alicji G.

Pani Alicja przyszła do TRISO w 2014r. i wraz z innymi młodymi osobami tworzyła nowopowstający Wolontariat TRISO. Aktywnie i ochoczo brała udział w licznych inicjatywach i imprezach organizowanych z udziałem Wolontariuszy. Po ukończeniu studiów w 2017r. zakończyła też współpracę z naszym Stowarzyszeniem.

Pozostanie w naszej pamięci jako Osoba zawsze uśmiechnięta, pełna optymizmu, radości, chętna do pomocy i wrażliwa. Jakże naszej młodzieży było miło, gdy w sobotę w 2014r. wcześnie rano przyszła na parking, by powitać ich powracających z obozu. Sama nie mogła wtedy z nimi pojechać…

Pogrzeb p. Alicji odbędzie się we wtorek, 10 stycznia o godz. 14.00 w kościele w Otmuchowie.

Rodzicom, Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy najgłębszego współczucia i żalu.

A Państwa zapraszamy do fotograficznych wspomnień z p. Alicją…

Posłuchajcie też pięknej „Kolędy dla Nieobecnych” https://www.youtube.com/watch?v=ZpGC7zKq7lI

…” I choć przygasł świąteczny gwar, Bo zabrakło znów czyjegoś głosu
Przyjdź tu do nas i z nami trwaj, Wbrew tak zwanej ironii losu

Daj nam wiarę, że to ma sens, że nie trzeba żałować przyjaciół
Że gdziekolwiek są, dobrze im jest ,bo są z nami choć w innej postaci

I przekonaj, że tak ma być, że po głosach tych wciąż drży powietrze
Że odeszli po to by żyć – I tym razem będą żyć wiecznie
„…

1 2 3 25