To już dziś, w środę 20 grudnia! Zapraszamy wszystkich – małych i dużych na godzinę 15.30 na wspólne zdobienie pierników, ubieranie choinki i dekorowanie Centrum.

Będą z nami wolontariusze z PSP nr 20 w Opolu. Cieszymy się z Waszej obecności i serdecznie zapraszamy!

Dziś wszyscy Wolontariusze obchodzą swoje święto. Dziś, 5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to dla nas ważny i szczególny dzień.

Wszystkie osoby współpracujące z naszym Stowarzyszeniem były i są dla nas ogromnym wsparciem, pomocą i radością.

Kochani Wolontariusze, w dniu Waszego święta składamy najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności, wielu sukcesów i samych radosnych dni.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, trud, bezinteresowne niesienie pomocy drugiemu człowiekowi i poświęcony czas – najpiękniejsze co możemy dać innym. Nigdy nie odmawiacie pomocy i wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają odrobinę wolnego czasu, który chcieliby poświęcić naszym dzieciom i młodzieży. Może już jutro, w środę 6 grudnia ? Przyjdźcie do nas! Zapraszamy od godziny 15.00-18.00 na grupowe zajęcia rozwijające kreatywność. Do naszego nowego Centrum w Opolu, przy ul. Jagiellonów 53. Nie potrzeba żadnych umiejętności ani zdolności. Wystarczy po prostu być ! 🙂

A jeśli nie możecie być z nami jutro, to zapraszamy do kontaktu z p. Roksaną – nr tel. 884 088 902 i przyjdźcie wtedy, kiedy będziecie mogli. 🙂

Już tydzień minął od dnia, gdy nasza młodzież i wolontariusze wrócili z XI Warsztatów nad morzem w Niechorzu. Choć pogoda czasami płatała figle i padał deszcz, to czas minął bardzo szybko. Wiele zwiedzili i zobaczyli. Odwiedzili Muzeum Rybołówstwa i Park Miniatur w Niechorzu, zwiedzali Kamień Pomorski i Świnoujście, płynęli statkiem po Morzu i Zalewie Kamieńskim. Byli w Motylarni w Niechorzu, podziwiali pomnik Małego Księcia w Rewalu i dziwili się w domku do góry nogami w Pobierowie. No i oczywiście opalali się i kąpali w morzu, pisali i przygotowywali kartki dla darczyńców. Dziękujemy Wolontariuszkom, które wspaniale wypełniały swoje role, towarzysząc na co dzień naszej młodzieży. Dziękujemy obozowej Kadrze za bezpieczne wakacje, atrakcyjny i bogaty program warsztatów, uśmiech i radość naszej młodzieży. Panu Stanisławowi dziękujemy za podróż komfortowym autokarem, za wycieczki, upominki i wyrozumiałość.

Zadanie pn. : „Wyjazdowe warsztaty dla osób z niepełnosprawnością intelektualną aktywizujące je społecznie” było dofinansowane z budżetu Województwa Opolskiego ze środków PFRON w ramach zadnia publicznego: ” organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby. BARDZO DZIĘKUJEMY!

Kochani Uczestnicy letniego obozu, czyli wyjazdowych warsztatów aktywizujących społecznie do Niechorza – serdecznie Was wszystkich (osoby z trisomią 21, wolontariuszy, kadrę, rodziców) zapraszamy na spotkanie przedobozowe, które odbędzie się już w najbliższy piątek, tj 19 maja o godzinie 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia w Opolu, przy ul. 1-go Maja 9 pok. 79 na czwartym piętrze.

Ponieważ będzie to prawdopodobnie jedyne spotkanie przedobozowe – dlatego obecność wszystkich wyjeżdżających OBOWIĄZKOWA!

Choć dziś za oknem zimno i deszczowo, to w środę 10 maja było ciepło, słonecznie i bardzo miło. Specjalnie do nas przyjechały Wolontariuszki, uczennice Zespołu Szkół w Tułowicach z opiekunką, Panią Sandrą Musiał.

Dziewczyny, bo wszystkie Wolontariuszki i nasza młodzież – to dziewczyny, nie było ani jednego chłopaka – spotkały się przy moście, przy wejściu do Parku Nadodrzańskiego. Szybkie zapoznanie się, pożegnanie z rodzicami i cała grupa udała się na spacer, by razem spędzić środowe popołudnie. Były w Parku nad Odrą, na placu zabaw przy Młodzieżowym Domu Kultury, na lodach w Dolce Vita, i po mile spędzonym popołudniu- pożegnały się przy mostku na Młynówce. Fajnie było razem. Był czas na wspólną zabawę, spacer, pogaduchy.

Bardzo dziękujemy Pani Sandrze i wszystkim Wolontariuszkom z Tułowic. No i serdecznie zapraszamy znowu do nas.

Może następnym razem będzie nas więcej…

1 2 3 25